Газета «Гуцульський край»

Часопис Косівського району

Пам’ять про живих і мертвих

11 Травня, 2010 | Коментувати | Переглядів: 3 040

Уже 24 роки вишневий цвіт дарує нам не лише радість відчуття весняного оновлення, але й болючі спогади про одну з найбільших трагедій людства — аварію на Чорнобильській АЕС. Саме тоді, 26 квітня 1986 року, разом з ніжними пелюстками на землю опадала радіація – страшне горе для живих і ще ненароджених.

Щороку у ці весняні дні у містах і селах України на мітинги приходять люди, які пам’ятають ці події, кого трагедія зачепила своїм чорним крилом. Навіть у нас на Косівщині ця статистика страшна: 22 «чорнобильці» І категорії, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії; більше 10 чоловік, які мають «чорнобильські» хвороби, але через бюрократичні перепони не можуть їх пов’язати з наслідками аварії; 2 дітей-інвалідів, 57 ліквідаторів ІІ категорії, 36 – ІІІ категорії, 49 потерпілих дітей, одна вдова.

Вже немає серед нас Зузяка Івана Івановича, Ільницького Петра Петровича, Чорнищука Івана Івановича, Малярського Дмитра Юрійовича, Джумачука Миколи Васильовича, Лівака Василя Михайловича, Стеф’юка Михайла Миколайовича, Скульчука Юрія Васильовича, Гакмана Івана Васильовича, Боєчка Федора Івановича, Пасека Ігоря Миколайовича, Соколюка Василя Івановича, Чепинюка Петра Миколайовича, Близнюка Михайла Васильовича, Хім’яка Михайла Пилиповича, Тонюка Миколи Миколайовича, Слижука Михайла Михайловича, Легуневича Миколи Миколайовича, Шкрібляка Василя Миколайовича, Соколюка Петра Васильовича, Годушко Уляни Марківни, Петриняка Дмитра Семеновича, Тонюка Василя Івановича, Олексюка Василя Васильовича, Дунича Василя Дмитровича, Ориняка Василя Дмитровича та ін.

І не хочеться сьогодні говорити ні про пільги, які для чорнобильців — на папері, ні про безплатне лікування, ні про пенсії, які треба відстоювати в судах, а потім вимолювати у чиновників.

26 квітня на майдані Незалежності відбувся мітинг-реквієм. Його відкрив заступник голови РДА М.Васкул. Панахиду відправили отці Ростислав Близнюк та Ростислав Спринюк.

В урочистому дійстві взяв участь сімейний ансамбль Воротняків.

Перед присутніми виступив голова Косівської районної організації асоціації інвалідів ЧАЕС В.А.Бойко. Він розповів про проблеми, з якими доводиться боротися «чорнобильцям», поіменно згадав усіх побратимів, які відійшли у вічність.

Хвилиною мовчання присутні пом’янули усіх жертв Чорнобиля.

Ярослав Тимофійчук.

Коментарі

Написати коментар