Вона не відзначається європейськими інтер’єрними чи екстер’єрними  дизайнами.  Вона по-гуцульському  гарна, і тут панують злагода і взаєморозуміння між депутатами, членами виконкому, релігійними громадами  та сільським головою Іваном Павлюком.

Він не застрахований  від того, що хтось може його підвести, бо дуже довірливий, але сам на поганий вчинок свідомо не піде. Він нікого не осудить і не дозволяє робити це іншим. Цінуючи його за це та за щирість  і доброту, виборці приміських сіл – Вербовця та Старого Косова вчетверте обирають  його сільським головою, він є ним уже шістнадцятий рік. Ще не будучи сільським головою, на початку дев’яностих років, Іван Павлюк вболівав, щоб зарезервувати  землі для молодих сімей, щоб на базі колгоспної нерухомості створити мережу підприємств, завдяки чому були б робочі  місця.

Обравши такого голову, духовно багаті  виборці згаданих сіл обрали і таких депутатів Вербовецької сільської ради. Тому тут немає конфліктів, пріоритетом у вирішенні  проблем є інтереси громади.

Із рішенням  сесій чи виконкомів будь-хто із жителів може ознайомитись на інформаційних  стендах, що на стінах у коридорі сільської ради, можуть отримати необхідну  інформацію  пільговики усіх категорій.

Свідченням того, що спільна праця сільського голови, депутатів, членів виконкому і громади дає вагомі результати, є новозбудований стадіон.

Сімдесят тисяч гривень виділила сільська рада, сто двадцять тисяч зібрала громада. Спільними зусиллями ліквідовували загрозливий зсув  на кутку Гордаків, який  виник під час стихії в липні  2008 року, спільно дбають про дошкільний дитячий заклад «Росинка» та освітньо-культурні установи сіл, про санітарний стан і благоустрій.

Але є і ряд проблем, які без сприяння районного  та обласного керівництва вирішити неможливо.  Про це і була мова під час проведення  тут дня голови райдержадміністрації та прийому громадян головою РДА Ярославом Шинкаруком. Спільно із заступником  голови РДА Василем  Привикою та керівником апарату Василем Книшем Ярослав Іванович побував на довгобуді – будові  Старокосівської ЗОШ І-ІІІ ст.  Потрібно ще більше 12 млн. гривень, щоб її довершити. Введення в експлуатацію цієї  новобудови дозволить звільнити  під дитячий садок «Росинка»  Вербовецьку школу, яка завдяки її директору Ользі Цьок та колективу збережена  в доброму стані та має привітний сучасний вигляд. Тут буде затишно діточкам. Їх нині у двох селах назбирується на чотири групи, а «Росинка» спроможна прийняти лише дві групи.

Я.І.Шинкарук ознайомився зі станом  робіт з відновлення косівського водогону, який став досить наболілою проблемою впродовж багатьох останніх років.

Під час зустрічі з головою РДА члени виконкому сільської ради звернулись до нього з проханням посприяти у вирішенні  питання ремонту косівської каналізаційної мережі, яка пролягає через територію Старого Косова, щоб не допустити екологічних проблем. У попередні роки такі проблеми створювало у Вербовці майже районне сміттєзвалище, утворене стихійно в урочищі Діброва. Ярослав Іванович розповів, що такі стихійні сміттєзвалища є майже у кожному населеному пункті району, засмічені ліси, річки, за що ціною свого здоров’я розплачуватимуться наші діти і онуки. Тому він так наполегливо і старається вирішити питання утилізації побутових відходів і будівництва міні-заводу з переробки цих відходів. Але в кожному населеному пункті займають позицію: «Ми за колгосп, але в іншому селі».

Я.І.Шинкарук поцікавився станом  народних домів, Старокосівського ФАПу, а також доріг. Тут же було вирішено питання про забезпечення  стабільного  телефонного зв’язку  у дитсадку «Росинка». Було обговорено питання  завершення робіт та офіційного введення в експлуатацію стадіону, забезпечення  безперебійного електро- і газопостачання на кутку Гордаків, забезпечення норм регулювання автомобільного руху на перехресті вулиць Степана Бандери,  Миру і Юрія Гагаріна (біля Люльчука).

Ярослав Шинкарук  зустрівся також  із членами виконкому, розповів про стан  в соціально-економічному  розвитку  району, про підготовку  до Міжнародного гуцульського фестивалю, який буде проводитися у Косові  у серпні цього року.

Василь Глібчук.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *