Газета «Гуцульський край»

Часопис Косівського району

Соціальний захист молоді — Інформація змінює долю

5 Травня, 2010 | Коментувати | Переглядів: 4 291

Ви закінчуєте школу і опиняєтесь перед вибором: як і де здобути улюблену спеціальність? Маючи повну інформацію, ви зможете вибрати найкращий варіант. Не володіючи нею, змушені вдаватись до найгіршого, що згодом переважно обертається мукою і болем упродовж багатьох років, а то і всього життя. А якщо ви сирота чи позбавлені батьківського піклування, то ще більше ускладнюєте собі життя.


Саме для такої категорії цьогорічних випускників районний Центр соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді (директор Марія Пітеляк) спільно із відділом освіти райдержадміністрації провів захід на тему: «Майбутнє починається сьогодні». Підготували його головний спеціаліст-психолог згаданого Центру Галина Михальчук (Томащук) та спеціаліст з охорони дитинства відділу освіти Руслана Угляр.

З привітальним словом до учасників молодіжного заходу звернулась Марія Пітеляк. Дуже цікаву інформацію подала головний спеціаліст активної підтримки безробітних районного Центру зайнятості Наталія Гордій. Вона поінформувала, що в світі нараховується орієнтовно сорок тисяч професій, з яких одні зникають, інші появляються. При виборі професії кожен повинен задуматись над трьома поняттями: хочу, можу, треба. Комусь до вподоби професія космонавта, але він не може ним стати через незадовільний стан здоров’я чи невідповідний рівень знань. Тому з тих професій, які до вподоби, маєте вибрати ту, з вимогами до якої зможете справлятись повноцінно. Щодо поняття «треба», то, як зазначила Наталія Романівна, сюди входить перелік професій, які є найактуальнішими на ринку праці: пекар, електрозварник, перукар, кондитер та багато інших. Після проведення заходу вона продовжила розмову про вибір професії безпосередньо у районному Центрі зайнятості, де дітей тепло зустріли директор Василь Цимбалюк та всі інші працівники, вгостили їх солодощами, подарували блокноти і ручки. Юні учасники заходу зустрілись тут із начальником відділу активної відділу активної підтримки безробітних Оксаною Боєчко, начальником відділу взаємодії із роботодавцями Віктором Ходаном та заступником начальника відділу надання соціальних послуг із працевлаштування Світланою Орешко, які ознайомили з роботою цих відділів, висловили конкретні пропозиції щодо вибору професії.

Не варто і іншим випускникам відкладати візити до районного Центру зайнятості, районного центру соціальних служб для дітей, сім’ї і молоді, районної служби у справах дітей (начальник Роман Філіпович), відділу освіти райдержадміністрації (начальник Володимир Козьменчук). Тут вони отримають відповідну інформацію і щодо вибору професії, і вступу в навчальні заклади. Випускникам-сиротам чи позбавлених батьківського піклування або з обмеженими фізичними можливостями, опікунам та батькам доцільно звернутись і до управління праці та соціального захисту населення, управління Пенсійного фонду України в Косівському районі, місцевих рад. Тут нададуть повну інформацію щодо надання пільг. Адже є випадки, коли діти згаданої категорії не отримують належних їм соціальних допомог, не послуговуються пільгами лише через те, що ніхто з приводу цього не звертався ні до місцевих рад, ні до служб. А це обов’язок в першу чергу батьків чи опікунів. На цьому та на інших аспектах наголошували на районному молодіжному заході «Майбутнє починається сьогодні» заступник начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Олександра Мицкан, представник відділу освіти райдержадміністрації Руслана Угляр, яка відповідає за питання охорони дитинства.

Методист цього ж відділу Іван Яким’юк розповів про вимоги до зовнішнього незалежного оцінювання та про моніторинг якості освіти, про переваги при вступі у навчальні заклади випускників пільгових категорій.

Варто відзначити, що районний Центр соціальних служб для дітей, сім’ї і молоді попередньо провів аналогічний захід і для дітей з обмеженими фізичними можливостями. Його працівники, розповідає начальник відділу соціальної роботи Центру Віталій Кічеряк, щоденно працюють з сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах. А це – інвалідність дітей або членів сім’ї, сирітство, безробіття молодих людей чи батьків, бездоглядність, безпритульність, алкоголізм і наркоманія, складні соціально-побутові й житлові проблеми та інші чинники.

У вирішенні конфліктів між батьками, між суб’єктами соціальної допомоги і дітьми добре проявила себе Галина Михальчук. Щирість і відвертість, ґрунтовні знання із психології дозволяють їй примирювати батьків, батьків і дітей, допомагати молодій людині утверджуватись у суспільному житті. Її заспокійливе слово вагоме і для тих, хто збирається стати матір’ю. До речі, працівники Центру надають консультації і в догляді за дітьми, тобто діапазон їхніх послуг досить широкий. А тому і майже щоденні виїзди в проблемні сім’ї, здійснення прийомів, копітке оформлення документів, співпраця з іншими службами, проведення заходів, семінарів все в ім’я того, щоб полегшити життя знедоленим дітям, їхнім батькам, вборонити дітей від свавілля горе-батьків.

Василь Глібчук.
На світлинах: фрагменти із заходу «Майбутнє починається сьогодні».
Фото Галини Михальчук.

Коментарі

Написати коментар