Цікаві екскурсії

Перед кожним випускником школи постають питання: ким бути, яку спеціальність обрати, в якій сфері діяльності себе реалізувати? Зазвичай вибір професії залежить від престижності та рівня зарплати, іміджу установи, прикладу батьків, друзів. Але при цьому відходять на задній план власні якості юнака чи дівчини. І якщо вибір виявляється невдалим, це призводить до незадоволення собою, неефективності праці, невдалої кар’єри, безробіття та страждань. Тому питання вибору майбутньої професії є надзвичайно важливим і непростим.


Формування у молодих людей мотивації до вибору робітничих професій – один із вирішальних факторів подолання безробіття серед молоді. З цією метою Косівський районний центр зайнятості організовує професіографічні екскурсії для учнів шкіл на підприємства району. Школярі мають змогу ознайомитися з наявними робочими місцями, технічним оснащенням тощо. Таким чином, співвідносяться очікування молодих людей з реальними умовами трудової діяльності. Подібні екскурсії допомагають учням самостійно професійно самовизначитися.

Нещодавно Косівський районний центр зайнятості провів для школярів Старокосівської загальноосвітньої школи та Яблунівської спеціальної школи-інтернату професіографічні екскурсії на пекарню приватного підприємця Василя Боєчка, в кондитерський цех приватного підприємця Галини Заячук та на теплично-овочевий комбінат «Явсон», керівником якого є Марина Яворська.

До школярів звернувся директор Центру зайнятості Василь Цимбалюк, який наголосив на важливості проведення таких заходів, розповів про стан ринку праці на Косівщині та послуги, які надає служба зайнятості, про професії, які користуються підвищеним попитом, про потребу роботодавців у фахівцях саме робітничих професій та побажав учням зробити правильний вибір професії.

Школярі побачили, як випікають хліб, готують кондитерські вироби, ознайомились із виробничим процесом, перспективами розвитку, умовами праці, можливостями працевлаштування та переліком професій, які застосовуються на підприємствах. На завершення екскурсії дітей пригостили запашними свіжовипеченими булочками та кондитерськими виробами.

На теплично-овочевому комбінаті «Явсон» їм показали, як вирощують огірки, продемонстрували умови праці. Технолог виробництва розповіла про всі тонкощі ведення тепличного господарства.

Проведені екскурсії були цікавими і корисними.

Центр зайнятості висловлює щиру подяку роботодавцям за змістовні та цікаві розповіді під час екскурсій та сприяння в організації проведення цих заходів.

Юрій Думенчук,
головний спеціаліст відділу активної підтримки безробітних Косівського районного центру зайнятості.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *