17 квітня – День довкілля

Вже стало доброю традицією кожного року 17 квітня відзначати в Україні День довкілля. Спеціальним наказом директора НПП «Гуцульщина» Василя Пророчука затверджено комплексні заходи з благоустрою та озеленення території Парку. Працівники НПП «Гуцульщина» привели у належний санітарний стан території навколо лабораторно-адміністративного корпусу, нового адміністративного приміщення, яке збудоване в м. Косові по вул. Дружби, природоохоронних науково-дослідних відділень, рекреаційних об’єктів, розсадників, дендропарків тощо.
Працівники Парку впорядковують територію Маєтку Святого Миколая
За цей період посаджено 12950 дерев і кущів, створено декілька нових газонів, квітників та місць відпочинку, виготовлено та розвішено 200 шпаківень і синичників.

Всі працювали організовано, дружно, творчо і з радістю. За визначенням Державної служби заповідної справи Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, НПП «Гуцульщина» входить у трійку найкращих національних природних парків і заповідників. Такі успіхи і досягнення колективу не залишаються непоміченими на високому державному рівні. Так, Указом Президента України Віктора Ющенка від 12 січня 2010 року за вагомий особистий внесок у розвиток природно-заповідної справи в Україні, розширення національної екологічної мережі, охорону, збереження, наукове вивчення і відтворення особливо цінних природних комплексів та об’єктів, директору НПП «Гуцульщина» Василю Пророчуку присвоєно почесне звання «Заслужений природоохоронець України», а заступника директора — начальника відділу рекреації та екологічної освіти Анастасію Костюк відзначено Подякою Президента та Почесною грамотою Міністерства охорони навколишнього природного середовища. Грамотами Міністерства також нагороджено працівників розсадника Старокутського ПНДВ Калину Семенюк та Любов Лукань, головного природознавця Івана Чернявського, начальника Шешорського ПНДВ Івана Михайлюка, провідного фахівця відділу рекреації та екологічної освіти Віталія Ходана і головного бухгалтера Андрія Лукинюка.

Багато зроблено, та ще більше треба зробити. Колектив НПП «Гуцульщина» запланував ряд заходів щодо розбудови Маєтку Святого Миколая, рекреаційного містечка «Шешори», створення вольєрного господарства, науково-освітнього центру, розширення мережі рекреаційної інфраструктури та ін. Успішне виконання запланованого залежатиме не лише від злагодженої роботи колективу, а й від підтримки та взаєморозуміння місцевої влади та громад. Ми дуже сподіваємось на добру перспективу в розбудові нашого краю.

Марія Юращук,
провідний фахівець відділу рекреації та екологічної освіти НПП «Гуцульщина».

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *