Газета «Гуцульський край»

Часопис Косівського району

Українське військо: Весняний призов — 2010

4 Квітня, 2010 | Коментувати | Переглядів: 4 919

Відповідно до Указу Президента України та Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», з 1 березня розпочинається весняна призовна кампанія 2010 року.

На строкову військову службу в мирний час призиваються придатні для цього за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 25-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу (далі – громадяни призовного віку).
Строкова служба
Організація підготовки та проведення призову громадян України на строкову військову службу здійснюється міськими (районними) державними адміністраціями (виконавчими органами міських рад) у взаємодії з міськими (районними) військовими комісаріатами.

Косівсько-Верховинський об’єднаний районний військовий комісаріат отримав планове завдання відправити до Українського війська навесні 2010 року 78 чоловік. Здається, невелика кількість, але то лише на перший погляд. Справа в тому, що в зв’язку з реформуванням Збройних Сил України, перед райвійськкоматами поставлено завдання, щоб до війська йшли здорові та придатні за станом здоров’я юнаки.

Тому лікарям — членам районної медичної комісії дано вказівку скрупульозно оглядати та направляти на додаткове медичне обстеження призовників, які хворіють або пред’явили комісії документи про хворобу. На жаль, користуючись цим, деякі призовники, яких лікарі направляють на обстеження в лікувальні заклади, не завжди вчасно проходять це обстеження (термін — два тижні) або взагалі туди не йдуть — отже, порушують законодавство і ухиляються від призову. Це змушує працівників райвійськкомату накладати на порушників штрафи згідно з адміністративним кодексом України.

Останнім часом спостерігається тенденція збільшення кількості призовників, які ухиляються від проходження медичної та призовної комісій. На превеликий жаль, не всі юнаки, а особливо їхні батьки, ставляться з розумінням до важливої державної справи – захисту Батьківщини. Чимало юнаків просто ухиляються від служби в армії і до такого кроку їх часто спонукають батьки. Варто зазначити, що більшість татусів нинішніх призовників самі відслужили тоді ще в Радянській армії, захищаючи різні народи, а тепер треба захищати тільки свій. Наша держава не веде загарбницької політики. Наша армія призначена для захисту свого народу, а це — матір і сестра, бабуся і батько, брат і дідусь призовника. Тому юнак зобов’язаний стати на їхній захист від посягань будь-якого ворога, як це було з давніх-давен.

Нагадуємо, що ухилення від служби карається Законом. Згідно зі ст.355 Кримінального кодексу України, ухилення від чергового призову тягне за собою позбавлення волі від 1 до 3 років. Просимо над цим задуматися як юнаків, так і їхніх батьків. На сьогоднішній день ситуація складається дуже важка. Все більше і більше призовників не з’являються для проходження медичної та призовної комісій. Ми розуміємо, що зараз скрутний стан в багатьох сім’ях і чимало призовників перебуває на заробітках, але це не є підставою для ігнорування Закону. Тому кожен порушник буде притягнутий до адміністративної відповідальності, згідно з чинним законодавством.

Є багато призовників, які не прибули в райвійськкомат, але вони можуть отримати відстрочки від призову з різних причин: деякі навчаються, інші одружені, але не принесли необхідні документи тощо. Це також ускладнює роботу призовної комісії. Водночас це може обернутися неприємностями і клопотами для самого призовника та його батьків. Адже, не маючи відповідної довідки, призовна комісія може передати справу на юнака до суду як на такого, який безпідставно ухиляється від служби в армії. Згідно зі ст.17 п. 16. Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», призовники, яким надано відстрочку від призову на строкову військову службу, зобов’язані щороку до 1 жовтня подавати у районні (міські) військові комісаріати документи, що підтверджують їх право на відстрочку.

Аналізуючи попередні призови, хочемо відзначити те, що збільшилась кількість призовників, які приходять і самі просять відправити їх на службу у Збройні Сили України, особливо ті, хто вже закінчив вищі навчальні заклади. Вони йдуть служити в 22-23 роки.

Хочу звернути особливу увагу на те, що одним з пріоритетних питань при працевлаштуванні в окремі організації є проходження служби в ЗСУ.

У зв’язку з реформуванням ЗСУ і зміною деяких законодавчих актів, змінилися вимоги щодо відбору призовників і на військову службу за контрактом. Ця інформація мала б зацікавити молодих людей, перед якими виникла проблема працевлаштування. Тепер призовники, які мають хоча б середню або середньо-спеціальну освіту (тобто, які закінчили ПТУ, коледж, технікум, училище), можуть відразу призиватись на військову службу за контрактом. Тоді вони будуть отримувати грошову плату приблизно 1000-1200 гривень на місяць та проживати в гуртожитках або винаймати житло в місті.

Члени призовної комісії просять всіх батьків і призовників з розумінням поставитися до державної справи — захисту нашої незалежної Батьківщини.

В. Ярмощук,
військовий комісар Косівсько-Верховинського об’єднаного районного військового комісаріату,
підполковник.

Коментарі

Написати коментар