Газета «Гуцульський край»

Часопис Косівського району (неофіційний сайт, архів вибраних публікацій газети)

МНС застерігає: небезпечні знахідки

4 Квітня, 2010 | Коментувати | Переглядів: 2 850

Під час Другої світової війни на території Івано-Франківської області, як і по всій Україні, проходили важкі бої. Після її закінчення проводилися роботи з розмінування та знешкодження великої кількості боєприпасів. Але окремі вибухонебезпечні предмети і зараз ще можна знайти на берегах водоймищ, в ярах, лісах та інших місцях під час весняних паводків, після дощів, при виконанні польових та будівельних робіт.

За минулий рік працівники групи піротехнічних робіт Головного управління МНС України в області знешкодили більше семисот одиниць застарілих боєприпасів, сотні стрілецьких патронів було виявлено на території Косівського району. Випадково знайшовши вибухонебезпечні предмети (ВНП), деякі громадяни, особливо діти, торкаються до них, інколи роблять спробу розібрати їх, кидають у вогонь, розбивають, в результаті чого виникають нещасні випадки.

Про знахідку вибухонебезпечного предмета необхідно терміново повідомити Косівський РВ ГУ МНС України в Івано-Франківській області за телефонами 101 або 2-46-22 та місцеві органи державної влади (міську, селищні та сільські), Косівський РВ УМВС.

До прибуття спеціалістів передусім потрібно: обгородити місце знаходження ВНП, нікого не допускати до цього місця до прибуття представників органів влади, організувати чергування за допомогою місцевих жителів, повідомити місцеві органи державної влади, зупинити будь-які роботи в районі небезпечного місця. Ні в якому разі не можна торкатися підозрілого предмета.

При виявленні ВНП категорично забороняється: самостійно вилучати знахідку з землі, брати ВНП до рук, наносити по ньому удари, розбирати ВНП, переносити його з місця на місце, кидати в багаття або розпалювати відкритий вогонь ближче, ніж за 100 м від ВНП.

Василь Горук,
начальник Косівського РВ ГУ МНС України в Івано-Франківській області.

Коментарі

Написати коментар