Газета «Гуцульський край»

Часопис Косівського району

Малярство: Станіслав Брунс малює Космач

31 Березня, 2010 | Коментувати | Переглядів: 4 706

Космач для багатьох митців був і залишається українським Барбізоном. В ньому написали свої кращі полотна Олекса Новаківський, Михайло Мороз, Святослав Гординський, Григорій Смольський, Степан Луцик, Едвард Козак і, звичайно, художники нашої доби: Василь Дутка з Косова, Арсенія Кіселичук з Івано-Франківська, Марія Марчак з Києва, Ростислав Глуховецький зі Страсбурга (Франція)…

Впродовж останніх років все частіше до Космача навідується латвійський художник Станіслав Брунс. Попервах він цікавився історією УПА та її бойовими діями в селі, двічі бував з кунівським молодіжним табором на горі Штевйора біля могили курінного Козака. Опісля його увагу привернули народні звичаї та обряди Космача. Він разом з друзями та родиною святкував у нашому селі Різдвяні свята впродовж двох останніх років.

Саме тут він написав картини «Ранок у Космачі», «Космацьке весілля», «Осінь у Космачі», «Водохреще у Космачі», «Передноворічний ярмарок у Космачі». Станіслава Брунса цікавить життя горян Гуцульщини, як і життя та побут горян Грузії, куди він час від часу їде на пленер.

Сьогодні художник у творчому пошуку, в нього багато цікавих задумів, які намагається втілити у нові полотна і показати їх глядачеві на своїх персональних виставках у Латвії та Грузії.

Марія Мохнатчук,
с. Космач.

Коментарі

Написати коментар