Космач віддавна славиться майстрами з виготовлення музичних народних інструментів. Неперевершені скрипки в Космачі виготовляв Федір Кравчук, цимбали — Іван Петрованчук, дримби — Василь Бойчук, трембіти — Дмитро Кравчук. Зараз сопілки виготовляє заслужений працівник культури України Дмитро Левицький; трембіти, бубни, джоломіги — Богдан Костюк, скрипки — Василь Палійчук, цимбали — Василь Горганюк…

Впродовж останніх років все більшої слави в Україні заживає майстер з виготовлення цимбалів Іван Дзвінчук. Навчався він у знаменитих Тафійчуків на Буківці та Івана Чернявського — в Шепоті.

Іван Дзвінчук закінчив Коломийський технікум механічної обробки деревини, і ця професія йому знадобилася при виготовленні музичних інструментів. Він сьогодні вже є визнаним майстром. Про Івана Дзвінчука кінорежисер Володимир Качур з Києва відзняв фільм, який з успіхом демонструвався на українському телебаченні.

Іван Дзвінчук виготовив цимбали і для свого сина Михайла, який здобуває тепер музичну освіту у Львові, бере участь у різних фольклорних фестивалях та конкурсах, одержує нагороди. Зараз майстер виготовляє цимбали для Долинської музичної школи і має багато інших замовлень.

Марія Мохнатчук,
с. Космач.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *