Газета «Гуцульський край»

Часопис Косівського району (неофіційний сайт, архів вибраних публікацій газети)

Читаймо, щоб мислити

28 Березня, 2010 | Коментувати | Переглядів: 2 639

Книги схожі на ріки, що тамують спрагу цілого світу, — це джерела мудрості. Величні і повні істини, вони є надзвичайно важливими і в наш час. На жаль, за даними соціологічних опитувань, проведених торік, 46 відсотків населення зовсім не купує книжок. І не тому, надає перевагу екранізації відомого твору.

Книговидавництво в Україні знаходиться у плачевному стані. Українську книжку нині важко придбати, бо її ціна не відповідає собівартості і взагалі – книга стала товаром.

Молодь рідко навідується до книжкових магазинів. А якщо і буває там, то цікавиться творами паранормального чи аморального змісту. Класична книга стає немодною. Для читача вона занадто складна чи, навіть, нудна. Адже така книга змушує думати.

Легше погортати якийсь кольоровий журнал, де є прекрасні ілюстрації і не буде інформації для роздумів. Мовляв, і так проблем досить. Велика частина підлітків проводить багато часу за комп’ютером. Та чи корисно це? Який словниковий запас буде у них — майбутніх творців нашої держави?

Для мене книга — це щось велике. З дитячих років вона допомагала мені пізнати себе і краще розуміти світ. Вона збагачує знаннями, відкриває нам історію свого народу. Знання, почерпнуті з книг, можуть стати у нагоді у скрутній ситуації. Закликаю всіх до знань, до читання книги, особливо української!

Насамкінець наведу слова відомого європейського філософа Дені Дідро: «Люди припиняють мислити, коли припиняють читати».

Богдан Бейсюк,
учень 11-Б класу Пістинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, заступник голови учнівського комітету школи.

Коментарі

Написати коментар