Підсумовуємо роботу служби

Земельна служба району представлена управлінням Держкомзему у Косівському районі, «Косівським відділом Івано-Франківської філії ДЗК» та проектними організаціями, які мають ліцензії Держкомзему на проведення проектних робіт. Від їхньої спільної злагодженої роботи залежить успіх виконання поставлених перед нашою службою завдань.

За минулий рік у районі розроблені цифрові індексно-кадастрові карти на кожну сільську, селищну та міську ради, що дозволяє більш чітко налагоджувати облік земель та уникати непорозумінь при виготовлені правоустановчих документів. Розроблено та подано в Головне управління Держкомзему в Івано-Франківській області інформацію про розмежування земель державної та комунальної власності.

Проведено інвентаризацію земель населених пунктів та земель несільськогосподарського призначення площею 27770 га, що становить 65% від загальної площі населених пунктів. Виконали інвентаризацію 52 земельних ділянок закладів освіти на суму 146 тис. грн., з яких 90 тис. грн. надійшли з державного бюджету та 56 тис. грн. — із бюджету району. Розроблено програму інвентаризації земель культурно-побутових установ та медичних закладів, на виконання якої необхідно майже 450 тис. грн.

За минулий рік продано 28 земельних ділянок несільськогосподарського призначення на суму 1401,4 тис. грн., які надійшли до місцевого та державного бюджетів. Середня ціна продажу одного квадратного метра в районі становить 30,84 грн. Разом із Черганівською сільською радою підготовлено матеріали для проведення аукціону з продажу двох земельних ділянок.

Значні зусилля були спрямовані на виконання постанови КМУ №844 від 5.08.2009 р. Першим кроком до її реалізації було формування списків громадян, які не використали свого права одержання державних актів. Станом на 21.08.2009 року в районі (на першому етапі формування списків) нараховувалося 19787 громадян, яким необхідно було видати 40204 державних актів.

31.08.2009 р. на колегії райдержадміністрації було прийнято рішення щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України, яке було направлено сільським, селищним та міському головам.

Управління в кожну місцеву раду направило взірці заяв та актів для організації роботи з громадянами. Роз’яснено регламент організації співпраці органів місцевого самоврядування з управлінням земельних ресурсів. Закріплено відповідальних спеціалістів для надання практичної допомоги місцевим радам.

Проведена управлінням робота із взаємодії з органами місцевого самоврядування дала як позитивні, так і негативні результати. Добрим було те, що громадяни масово писали заяви. А недолік виявився у тому, що багато громадян, які не використали своє право одержання державного акта, не були включені в надані списки. У стислі терміни списки були поновлені. 20516 громадянам району необхідно видати 41595 державних актів на право власності на земельні ділянки. Але ця цифра не є остаточною, адже в гірській місцевості є земельні ділянки, які сільськими радами не обліковані. Станом на 15.02.2010 року місцеві ради прийняли і передали в управління 16914 заяв, згідно з якими укладено 13964 договорів на виконання робіт щодо розроблення нової технічної документації, 2301 договір — на реєстрацію державних актів за виготовленою громадянами документацією до 1 вересня 2009 року. Виготовлено 2678 державних актів, в тому числі 450 за новою техдокументацією (безоплатною) та 1892 державних акти за виготовленою техдокументацією до 1.09.2009 року.

Виконання робіт на виготовлення технічної документації в районі виконує Івано-Франківська філія «Центр ДЗК».

Спеціалісти управління розглянули чимало звернень громадян. Від жителів районуїх надійшло 327, із них 181 звернення — на «гарячу» урядову телефонну лінію. Всі звернення розглянуті з дотриманням термінів, визначених Законом «Про звернення громадян».

Працівники земельної служби проводять відповідну роботу з роз’яснення питань стосовно запровадження безплатного оформлення та видачі державних актів на земельні ділянки.

Які ж проблеми постають перед службою сьогодні? Найперше, вкрай необхідно завершити затвердження меж населених пунктів, адже, через їх відсутність дуже часто виникають спірні питання, на вирішення яких органи місцевого самоврядування і працівники нашої служби витрачають багато часу. Необхідно винайти кошти на проведення інвентаризації земель культурно-побутових, лікувальних закладів.

Треба також завершити встановлення та затвердження меж між Вижньоберезівською і Микуличанською сільськими радами. Незавершеними залишаються роботи з формування меж території НПП «Гуцульщина», ДП «Кутський Держлісгосп» та РП «Райагроліс». Великою проблемою є використання земель сільськогосподарського призначення, меліорованих земель.

Є труднощі у реалізації Постанови КМУ № 844, адже з Івано-Франківською філією ДП «Центр ДЗК» укладено 17 тисяч договорів на виконання технічної документації. На виконання таких робіт фізичних можливостей Косівський відділ не має, тому необхідно буде залучати приватні організації, що не передбачено Постановою.

Проте всі проблеми посильні, якщо над ними працювати сумлінно, фахово, принципово та наполегливо.

Вітаю всіх, для кого День землевпорядника є професійним святом. Бажаю, щоб поруч з вами завжди були людська вдячність, шана і повага, а в серцях — любов до рідної землі. Здоров’я, добра і сімейного благополуччя вам.

П. Соломійчук,
начальник управління Держкомзему у Косівському районі.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *