Наш інформаційний партнер інтернет-сайт kosivart провів опитування, тему якого винесено у заголовку. Сподіваємось, читачам «Гуцульського краю» теж буде цікаво дізнатися, що з цього приводу думають жителі нашого району. Тому ми вирішили надрукувати цей віртуальний диспут, щоправда, у скороченому і відредагованому вигляді (граматика і стилістика у користувачів всесвітньої мережі дещо своєрідна).
Косівський кінотеатр
Для тих, хто не знає, зауважимо, що більшість людей, які спілкуються за допомогою Інтернету, користуються не справжніми іменами, а так званими «ніками» — псевдонімами, які кожен вибирає на власний смак.

То чи потрібен у місті кінотеатр?

Marinka: «Коли приїжджаю до Косова, дуже сумно ходити попри старий кінотеатр і бачити, як він розвалюється. Дитиною я там мультфільми дивилася…».

Стас: «Та саме приміщення давно б уже хтось купив, але воно в аварійному стані».

Juha: «По-моєму, спеціально чекають ще гіршого стану, щоб купити за безцінь!».

Стас: «Там цільове призначення — кінотеатр. Тобто, якщо купуєш, то нічого іншого, крім кінотеатру, будувати не можеш».

Borowed: «У Косові нема стільки жителів, щоб сучасний і добре оснащений кінотеатр був рентабельним. Тим більше 20 і більше гривень за квиток мало хто платитиме — місто мале, прибутки у людей невеликі. Тобто треба дивитись на це питання більш прагматично, без романтики».

Juha: «Borowed, можливо ти в чомусь правий, але все ж таки можна попридумувати якісь фішки, щоб у кінотеатрі була достатня кількість відвідувачів. Просто дуже шкода цього приміщення. Апаратуру й екран вже понищили. Але ж все це можна відновити. Тим більше там гарні зали.

Я була колись у Коломиї. Не пам’ятаю назви, але там був такий собі міні-кінотеатр на 100 місць. Вхід — 10 грн. В сусідньому залі — бар, здається, ще й піца була. Мені там дуже сподобалося. Ліпше піти з компанією на якийсь фільм, ніж валятися удома на дивані перед телевізором. У кінозалі і звук кращий, і екран великий. Я думаю, такий кінозал користувався б популярністю у Косові».

Marinka: «Кінотеатр — це рентабельно. В хороший підуть не тільки косівчани, а й з прилеглих міст і містечок приїдуть…. Потрібно лише цим зайнятися…».

Borowed: «Кінотеатр — справа дуже специфічна і, повір, якби вона в даний час була рентабельною, в Косові він уже був би. Ліпше зайнялись би розвитком дітей та молоді. Кінофільм можна де завгодно подивитись, а з гуртками та секціями у районі — біда».

Juha: «Я знаю, що коли влітку в районному  Будинку культури показували фільми, туди ходили в основному діти. У дорослих вже в підсвідомості закладено — не солідно! А якби у місті був невеликий кінозал (хоча б малий зал старого кінотеатру довели до ладу), попит на перегляд фільмів був би значно більший».

Koljan stokholm: «Не знаю, люди, як тепер, але коли я був у Косові, то заходив до кінотеатру і дивився на нього як будівельник. Тому можу сказати, що кінотеатру настав «капець». Думаю, якщо навіть будувати новий, він буде все одно  нерентабельний. Треба на цьому місці придумати щось нове. І вкласти туди доведеться немалі гроші!».

Marinka: «Краще би вже знесли його, чи що. Цікаво, хто його тримає і не хоче ніц з ним робити?».

Назар: «Пригадую, ще був маленьким хлопчиком і ходив у наш кінотеатр. Веселі були часи! Думаю, що й зараз діти не проти були б дивитись кінофільми на широкому екрані. Та і дорослим хочеться десь розвіятися від буденних клопотів. Адже в нашому місті є все, а от з культурним відпочинком – проблема».

Мер: «Другий рік поспіль між міською і районною радами триває суперечка в судах щодо прав власності на ряд об’єктів, розташованих у м.Косові, у тому числі й на кінотеатр.

Ми вважаємо, що кінотеатр має належати територіальній громаді міста, а районна рада думає інакше — кінотеатр має бути власністю територіальної громади району, як і Народний дім по вул.Грушевського,1.

Суттєві розбіжності є і щодо подальшого використання цього, якщо його ще можна так назвати, об’єкту нерухомого майна. Наша мета — обов’язково зберегти кіноконцертний профіль першого поверху і залишити його у спільній власності з інвестором.

Зараз кінотеатр знаходиться у стані, що не підлягає ремонту чи реконструкції. І хто б туди завтра не прийшов, він буде змушений звільнити майданчик від існуючої споруди і вивезти як будівельне сміття те, що сьогодні іменується кінотеатром і навколо чого йде з’ясовування прав власності. Якщо забрати це сміття, то залишається земля міської громади.

Косівська громада — чи не єдина в районі, яка не володіє об’єктами, що належать до клубних установ. В деяких населених пунктах району громади мають по 2-3 таких установи, включаючи бібліотеки».

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *