Перша у цьому році апаратна нарада, яку проводив голова райдержадміністрації Ярослав Шинкарук, була розширеною. До розмови запросили керівників установ та організацій району. Голова РДА і його заступники підводили короткі підсумки діяльності органу виконавчої влади за минулий рік, розповідали про плани на рік наступний.

Перший заступник голови РДА Іван Грималюк зосередив увагу присутніх на кількох важливих питаннях. Так, заплановано вести журнал реєстрації усіх земельних ділянок, які виділяються у районі, і приділити пильну увагу змінам їх цільового призначення. Йдеться про типове для нашого краю явище, коли на території земель лісового фонду отримують ділянки для ведення сільського господарства і зводять на них туристичні об’єкти. Але виконавча влада не має наміру діяти за принципом категоричних заборон. Районній раді рекомендують звернутися до обласної та Верховної рад з ініціативою внести зміни до чинного законодавства в тій його частині, яка б дозволила використовувати землі лісового фонду для будівництва на них туристичних об’єктів. Це було б розумно і логічно, адже туристи їдуть до нас задля милування природою, і жити на асфальті їм нецікаво.

Цього року у райдержадміністрації планують зосередити більшу увагу на наданні практичної допомоги місцевим радам. Йдеться, зокрема, про участь представників відповідних служб у роботі сесій, щоб звести до мінімуму прийняття юридично неправильних чи незаконних рішень.

Багатьом організаціям району, які справляють плату за надані послуги (часто згадували МРЕВ), наполегливо рекомендовано вивісити прейскуранти цін на видних і доступних для відвідувачів місцях, щоб громадяни знали, скільки і за що вони мають платити.
Наступного року у районі таки доведеться шукати місце для сміттєзвалища і вирішувати питання утилізац ії побутових підходів. Ця проблема на зникне. Якщо не хочемо загрузнути у смітті по вуха, не маємо наміру віднадити туристів, треба шукати розумний компроміс у вирішенні цього питання. Гори сміття – не лише огидне явище, але й цілком реальна загроза виникнення небезпечних інфекційних хвороб. Робити вигляд, що цієї проблеми не існує – злочин перед нашою малою батьківщиною і прийдешніми поколіннями.

Вже вкотре порушили застаріле питання – відсутність відомчого житла для працівників правоохоронних органів. Це теж серйозна проблема, адже фахівцям, які приїжджають до нас працювати, часто нема де голову прихилити. В місті навіть гуртожитку для них немає. Зменшити кількість «безхатченків» можна лише у тому випадку, якщо житло буде збудоване. Для цього потрібні земельна ділянка під будівництво і дольова участь у ньому місцевої влади. Частину коштів на зведення відомчого житла готові виділяти правоохоронні структури.

На нараді йшлося також про створення місцевих пожежних частин. Одна вже діє у Космачі. Є потреба створити такі підрозділи і на території Трацького та Яворівського кущів. Без бюджетної фінансової підтримки знову не обійтися.

Вже вкотре йшла мова про виділення приміщення для розташування у ньому архіву трудових справ. Це велика і задавнена проблема, особливо для тих громадян, які працювали на підприємствах та в організаціях району, що вже ліквідовані. Наприклад, один лише архів Кутського лісокомбінату нараховує майже 20 тисяч справ.
— Зволікання з вирішенням цього питання може призвести до соціального вибуху в районі, — занепокоєно наголосив заступник голови РДА Ярослав Бринський.

Василь Привика, заступник голови РДА зосередив увагу на питаннях роботи паливно-енергетичного комплексу, ремонту доріг та ліквідації наслідків повені 2008 року. Минулого року, на жаль, не вдалося завершити ряд важливих об’єктів, які були зруйновані паводком. На це є об’єктивні причини – торік з бюджету кошти для цих потреб не надходили. А потрібно 123 мільйони гривень.

У 2010 році, за словами Василя Привики, буде приділено велику увагу будівництву шкіл, ремонту доріг, реконструкції водогону в Кутах та Косові, підготовці до Міжнародного гуцульського фестивалю, який цього разу прийматиме Косівщина.

У селі Космачі планують створити стаціонарний центр для перебування у ньому одиноких перестарілих громадян, якими б опікувалися фахівці.

На першій у цьому раці апаратній нараді було обговорено ряд інших важливих питань, дано конкретні протокольні доручення, визначено терміни їх виконання.

У нараді брав участь і висловив свою думку з деяких питань в. о. голови районної ради Петро Дійчук.

Аліса Мудрицька.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *