Косівщина схожа на гарну, веселу і вправну господиню, яка вміє так прийняти гостей, що вони з радістю повертаються до її привітного дому знову і знову. От і відпочивальників з Мазовецького воєводства (Польща) вона теж причарувала народними ремеслами, унікальними традиціями, щирістю і гостинністю. Причарувала серйозно і, здається, надовго.

Наші західні сусіди навідалися на Гуцульщину торік — шукали готелі для літнього відпочинку своїх школярів. Тут їм сподобалося настільки, що цього року Україна вже гідно «конкурує» з деякими заможними європейськими країнами. Польські школярі, наприклад, вагаються з приводу того, куди їхати відпочивати влітку: у респектабельну Німеччину чи на колоритну Косівщину?

У який бік спрямовувати вектори співпраці, міркують і представники влади Вегровського повіту. За минулий рік вони налагодили дружні стосунки з косівськими урядовцями та громадськими організаціями, запрошували косівчан до себе у Польщу, самі приїжджали в гості до нас.

В ці дні територіальна громада Вегровського повіту виборює право реалізувати масштабний і перспективний проект Євросоюзу. У ньому передбачається участь закордонних партнерів — на вигідних для них умовах. Приємно, що поляки запросили «до спілки» саме Косівщину.

Підписувати угоду до нас приїхали староста Вегровського повіту Кшиштоф Федорчук та бургомістр гміни Лохув цього повіту Мар’ян Дзіньціол. Супроводжував їх наш земляк Роман Кузеляк, який уже не перший рік живе і працює у Польщі, виконує у цій країні своєрідну роль українського посла доброї волі.

Гостей приймали солідно. На зустріч з ними прийшли голова райдержадміністрації Ярослав Шинкарук та усі його заступники, а також в.о.голови районної ради Петро Дійчук, директор Косівського інституту ПДМ ЛНАМ Святослав Мартинюк, депутат міської ради та голова ради громадської організації «Центр громадських ініціатив» Микола Близнюк.

В угоді про співпрацю, яку запропонували нам підписати, передбачено культурні та інші зв’язки з Косівщиною. У рамках цього проекту передбачається відпочинок польських дітей на Гуцульщині. Польська сторона виявила бажання навчати свою молодь гуцульським народним ремеслам. Важлива деталь: сусіди не чекають від нас благодійності. Вони готові платити гроші місцевим координаторам (польська сторона називає їх опікунами) різних напрямків реалізації цього проекту: викладачам і майстрам – за проведення майстер-класів, готелям і базам відпочинку – за прийом польських дітей, проведення екскурсій тощо.

Гості з Вегровського повіту робили наголос на культурному обміні делегаціями юнаків і дівчат віком 15-19 років. На думку польської сторони, це дуже перспективний шлях. Молодь відкрита для світу і дружніх контактів, не переобтяжена багажем негативного життєвого та історичного досвіду. За молодими — майбутнє, зрештою. Якщо наші діти зуміють порозумітися між собою, то і на міждержавному рівні це буде набагато легше зробити.

Згадуваний проект має ще один напрям – більш буденний. В рамках його реалізації польська сторона має намір удосконалити роботу своєї пожежно-рятувальної охорони. І не просто вдосконалити, а створити на своїх теренах потужний центр для навчання цієї категорії працівників. Туди запрошуватимуть і працівників МНС з Косівщини, охоче ділитимуться з ними набутим досвідом, проводитимуть спільні навчання.

Голова райдержадміністрації Ярослав Шинкарук і в.о.голови районної ради Петро Дійчук висловили цілковиту підтримку запропонованого проекту і дали згоду брати участь у ньому. Користуючись нагодою, очільники місцевої влади запросили гостей з Вегровського повіту на 19-ий Міжнародний гуцульський фестиваль, який відбудеться цього року на Косівщині.

Аліса Мудрицька.

Фото автора.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *