У Косівському центрі дитячої творчості відбулося районне дитяче свято-конкурс «Коляда – 2010», у якому взяли участь великі і малі гурти з 38 загальноосвітніх закладів району. Хлопці та дівчата в колядках та віншуваннях славили новонародженого Христа, оспівували величне свято народження Месії. Всі, хто прибув на свято, намагалися вразити глядачів та журі конкурсу величними колядками, оригінальними побажаннями, веселими щедрівками.

Кожен колектив по-своєму підійшов до вирішення теми конкурсу: в той день звучали автентичні колядки у виконанні хлопців з Яворівської школи та дівочого гурту з Рожнова, сучасні різдвяні композиції у виконанні гуртківців Косівського ЦДТ, школярів Яблунівської школи, педагогів та учнів Старокосівської, Лючанської шкіл, Уторопського НВО. Зворушили глядачів малесенькі колядники з Кутської школи, приємно вразили майстерним виконаням щедрівок та колядок учні Тюдівської і Соколівської шкіл. Колоритного забарвлення святу-конкурсу надав виступ учнів Пістинської школи, а колядники зі Снідавки у своєму виступі використали давні гуцульські інструменти: трембіти та роги. Неповторну різдвяну феєрію створили школярі Микитинецької та Шешорської шкіл: вдале поєднання колядок та щедрівок з оригінальним віншуванням, використання цікавих атрибутів та самобутніх костюмів – усе це стало беззаперечною заявкою на здобуття перемоги у конкурсі.

Членам журі надзвичайно складно було визначити найкращих, адже кожен колектив був по-своєму оригінальним, вражало багатство костюмів та задіяних музичних інструментів. Кращими з-поміж кращих було оголошено гурти Микитинецької та Шешорської шкіл і, мабуть, недарма. Адже микитинецькі школярі гідно представили Косівщину на обласному святі «Розколяда — 2010» (ІІІ місце), а шешорські колядники вибороли право взяти участь у «Різдвяній коляді», яку щорічно організовує Чернівецько-Коломийська єпархія УГКЦ.

Свято-конкурс «Коляда — 2010» виявилось надзвичайно цікавим за змістовністю виступів, духовно насиченим та оригінальним. Однак кожному дійству передує клопітка та наполеглива праця десятків людей – учителів музичного мистецтва, педагогів-організаторів, дирекцій шкіл. Непросто було в час економічної скрути організувати такий масовий захід, придбати призи, забезпечити належні умови для проведення конкурсу. Та організатори свята – відділ освіти Косівської райдержадміністрації та Національний природний парк «Гуцульщина» подбали, щоб кожен учасник свята одержав свою «коляду». Маленькі гуцули з вдячністю приймали гостинці – солодощі, яблучка та горішки, а ще календарики та подяки з рук самого Миколая та його помічників. Організатори свята-конкурсу «Коляда — 2010» щиро сподіваються, що ці маленькі гостинці стануть добрим стимулом для ще глибшого вивчення християнського здобутку, і в наступному, 2011 році, знову задзвенять колядки над різдвяним Косовом.

Надія Ємець,
методист відділу освіти

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *