У 2010 році відзначатимемо ювілейні дати від дня народження Ярослава Окунеського, адмірала, начальника медичної служби військово-морських сил Австро-Угорщини, згодом діяча ЗУНР і УНР, автора двотомника «Листи з чужини» (розповіді про різні частини світу, де бував, та спогади про Гуцульщину і улюблений Яворів) а також — ювілей Ольги Окуневської, учениці Миколи Лисенка, відомої піаністки.

Пропонуємо вважати 2010 рік літературно-мистецьким роком Окуневських і запрошуємо громадськість Косівщини до співпраці в його проведенні. Свої пропозиції надсилайте на адресу: с. Яворів, Косівський район, Петрові Лосюку; тел. (03478) 6-97-72.

150 років від дня народження Окуневський Ярослав
(05.03.1860 – 24.10.1929)

Окуневський ЯрославВійськовий лікар, громадський діяч.
Народився в м. Сторожинці (нині Чернівецької обл.). Першим розробив статут медичної служби військово-морського флоту, який був успішно запроваджений у багатьох країнах світу. Відомий також як організатор та голова Української санітарної місії УНР у Відні. У 1921-1922 роках керував санітарними справами Державного секретаріату ЗУНР.

135 років від дня народження Окуневська Ольга

(03.09.1875 – 1960)Окуневська Ольга

Відома піаністка. Народилась в с. Яворові Косівського району. Одна з перших популяризаторів творчості М.Лисенка в Галичині. У репертуарі піаністки були твори В.Барвінського, В.Косенка, Л.Бетховена, Ф.Ліста, П.Чайковського та ін. Акомпонувала С.Крушельницькій та М.Мещинському.

«Листи з чужини» Ярослава Окуневського однією книгою
Два томи-оригінали Ярослава Окуневського були перевидані однією книгою «Листи з чужини» видавництвом «Темпора» (Київ, 2009) завдяки старанням Володимира Тутуруша.

Петро Лосюк,
голова регіональної громадської організації «Ґражда», народний учитель України.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *