22 січня 1919 року. У Києві — зимова хуртовина, а на Софіївському майдані, перед пам’ятником Б.Хмельницького – велелюдне зібрання. Десятки тисяч киян урочисто зустрічали делегацію Західноукраїнської Народної республіки з 65 осіб, яку очолювали Ю.Бачинський і Л.Цегельський. До її складу входив і представник Гуцульщини – Доників. Це історична віха в житті українського народу. Того дня сталася визначна подія: два державних утворенняоб’єдналися під єдиним прапором.

Про цей день, що став символом єдності України, розповів присутнім, які зібралися на урочисте відзначення Дня злуки у великій залі районної ради, заступник голови райдержадміністрації Микола Васкул. Промовець нагадав громадськості Косова про історичні події, які передували цій вікопомній даті. Зокрема в ІV універсалі, який видала Українська Центральна Рада 22 січня 1918 року, проголошувалось: «Віднині Українська Народна Республіка стає самостійною, від нікого не залежною, суверенною Державою Українського народу…».

Між державами, які входили в різні імперії (Росію і Австро-Угорщину), 1 грудня 1918 р. у м. Фастові було укладено попередній «Договір про злуку». У ньому зазначалося: «Західноукраїнська Народна республіка заявляє цим непохитний намір злитись у найкоротшім часі в одну велику державу з Українською Народною Республікою…». І вже 22 січня 1919 року відбулося те, за що боролися, вмирали, про що мріяли покоління кращих представників українського народу. Того дня в братерських обіймах обнялися галичани й наддніпрянці. Століттями розірваний український народ возз’єднався на своїй землі в єдиній Українській державі.

Урочистості з нагоди Дня злуки супроводжувались гарними аматорськими виступами. Громадськість Косівщини отримала справжню душевну насолоду від виступів учнів 1-5 класів Косівської ЗОШ № 2, тріо Хімчинського народного дому, ансамблю «Косівський гердан», чудової співачки Тетяни Остафійчук.

Ігор Сусак.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *