День пам’яті героїв Крут – дата незабутня в нашій історії. Жертовний подвиг в ім’я незалежності своєї батьківщини 300 юних українців – це величний приклад героїзму для всіх патріотів, яким небайдужа воля України.

Відзначення цієї дати на Івано-Франківщині було особливим, бо з ініціативи обласної держадміністрації водночас відбулися урочистості з нагоди присвоєння провідникові ОУН Степанові Бандері звання Героя України.

Обласна громадсько-політична акція «Перехрестя пам’яті і чин» розпочалася в с. Старому Угринові Калуського району, куди прибули делегації з усіх районів та міст обласного підпорядкування. Після офіційної церемонії та панахиди, в яких взяли участь представники духовенства і керівники області, на родинному обійсті С.Бандери, біля його пам’ятника, запалили символічну ватру «Слави, честі, доблесті».

У Косові в цей день біля пам’ятника борцям за волю України відбулася панахида, яку відправив отець-декан Іван Близнюк. Звертаючись до учасників дійства, о. Іван наголосив, що самопожертва в ім’я високих ідей – це свідчення високої духовності. Пастирське звернення о. Івана було як завжди дуже емоційним повчальним і мало особливо великий вплив на молодь.

На важливому значенні цього дня в історії України наголосив заступник голови райдержадміністрації М.Васкул.

Урочистості продовжились в актовій залі КІПДМ концертом, після якого учасники дійства засвітили свічки пам’яті біля пам’ятника борцям за волю України.

Ярослав Тимофійчук.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *