Якби телефони мали властивість нагріватися від роботи, то у відділі ведення Державного реєстру виборців апарату РДА телефонний апарат палахкотів би, як ватра. Уся наша коротка розмова із начальником відділу Іриною Іллівною Іванишин проходила під акомпанемент настирливих і безперервних телефонних трелей.

— Ірино Іллівно, чому ви сьогодні працюєте, адже списки виборців уже складено і передано на дільниці?

— Ми допомагаємо вносити ясність, якщо виникають непорозуміння зі списками. Якщо виборець включений у реєстр, підтверджуємо це, якщо не включений, уточнюємо його порядковий номер у списку на тій дільниці, де він має голосувати. Якщо житель нашого району узагалі не знаходить свого прізвища у реєстрі, ми приймаємо від нього заяву і на підставі чітко визначених документів, з яких видно, де громадянин зареєстрований, включаємо його до Державного реєстру у день виборів. Даємо відповідне повідомлення, з яким він звертається до членів комісії. Виборця включають у додаткові списки, і він має право та змогу проголосувати.

— Які ще непорозуміння трапляються?

— Бувають випадки, коли до нас звертаються’жителі району і повідомляють, що “за їхньою адресою зареєстровані інші люди.
Це вже не наша вина, а недопрацювання тих суб’єктів, що надають нам інформацію: РВ УМВС, РАЦСу і УПСЗН.

— Скільки виборців сьогодні додатково було включено у списки на цю годину (16 год.)?

— Більше 120-ти.

— Якщо виникає проблема, мешканці міста Косова можуть прийти до вашого відділу, уточнити дані і оперативно вирішити це питання. Як бути жителям інших населених пунктів, зокрема віддалених, наприклад, Космача, Яворова?

— У Космачі ми так попрацювали зі сільською радою, що великих проблем у цьому селі у нас якраз не виникає. Скарг звідти не було. Що стосується жителів інших сіл, то їм доводиться самим їхати у Косів і тут, на місці, ми уточнюємо ті чи інші дані, вносимо зміни до Державного реєстру виборців.

— Усі, хто звернувся до вас сьогодні, у день виборів, знайдуть себе у списках під час повторного голосування?

— Так. Вони будуть включені у Державний реєстр виборців і під час другого туру у них не виникатиме проблем.

Водночас хочу звернутися до всіх виборців, які не знайшли себе у списках або виявили неточності у вказаній у списках адресі, особливо це сто сується жителів міста, які мешкають у багатоквартирних будинках. Просимо прийти з відповідними документами до нашого відділу, щоб ми могли внести, зміни, що стосуються виборчої адреси та персональних даних виборця. Лише тоді ці громадяни зможуть проголосувати у другому турі виборів. Наголошу: наш відділ працює постійно, а не тільки у день виборів. Тому громадяни можуть до нас звернутися у будь-який зручний для них час, з’ясувати та уточнити усю необхідну інформацію.

Матеріали рубрики підготувала Аліса Мудрицька.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *