Програма кандидата у президенти Віктора Ющенка, яку він презентував у прямому телеефірі, вразила мене до глибини душі. Це програма патріота, державника, громадянина, який по-справжньому щиро переймається майбутнім України та українського народу, крізь своє серце пропускає віковий національний біль.

Україні щодня доводиться робити вибір — пріоритетів і цінностей у суспільному житті, векторів спрямування на міжнародній арені. Мені зрозуміле прагнення чинного Президента «з населення зробити націю, яка була би гідна нашого державного вибору».

Віктор Ющенко закликав нас «інтегруватися до світу і повернутися додому. Додому, там, де ми завжди були — в Європі». Справді, годі вже відчувати себе меншовартісними. Нам давно пора виростати з рол/ молодшого, закомплексованого і вічно принижуваного «брата». Ми — європейський народ. Ющенко не тільки декларує це. Він робить реальні кроки задля зближення України і Європи. Це видно навіть неозброєним оком.

«Наша мета — створення сильної національної держави! Сильної нації, самодостатньої, гордої, яка чудово усвідомлює свою відповідальність». Під цими словами чинного Президента поставить свій підпис кожен українець.

Завдання, які окреслює перед собою Віктор Ющенко, — «не перелік дешевих подачок». Його мета — це добробут і свобода для кожного громадянина України, компетентна і патріотична влада, вільна, сильна, справедлива Україна. Давно настав час, щоб для розбудови такої України підставили плече усі ми, а не лише один Ющенко.

Хто б там і що не говорив, але саме Віктор Ющенко подарував нам справжню свободу слова, хоча й страждає від цього чи не найбільше серед усіх політиків. Він хоче жити в країні вільних і гордих людей. Він ратує за економічну свободу і справедливе партнерство держави та бізнесу, закликає багатих людей думати не лише про власні кишені, а й про державу. Незважаючи на те, що чинний Президент має багато можливостей для застосування сумнозвісного адмінресурсу, він виступає за вільні і чесні вибори, готовий гідно і спокійно прийняти вибір українських громадян, яким би він не був.

Презентуючи свою передвиборну програму, Президент докладно розповів про запроваджені за його керівництва соціальні програми, які допомогли мільйонам українців. Хіба це не так? Українська держава чи не вперше звернула належну увагу та підтримала наших матерів морально і фінансово, допомогла знайти родинне тепло і виховання сотням тисяч маленьких сиріт. Наші молоді жінки не бояться народжувати, бо мають відтепер надійну підтримку в особі такого велета як держава. Тож є надія, що вимирання української нації нарешті зупиниться.

Справжню турботу влади відчули інваліди, діти під опікою, сироти. Хіба може бути інакше в країні, Президент якої є прибічником соціально справедливої політики? Нашого Президента часто критикують за, мовляв, надмірну увагу до історичного минулого України. Чи нормальними є такі докори і люди, які їх вимовляють? У якій державі світу таке можна почути? Як можна додуматися критикувати Главу держави за те, що він повноцінно і гідно відроджує пам’ять про наші національні перемоги та трагедії, прагне відновити історичну справедливість стосовно жертв сталінського режиму, мріє про духовне об’єднання України, відроджує національні святині і пам’ятники? Президент Віктор Ющенко відчуває на собі тягар величезної відповідальності за країну, за весь український народ.

Кожного, хто бодай один раз мав справу з вітчизняною судовою системою, не залишили байдужими слова Віктора Ющенка про необхідність здійснення судової реформи, наведення порядку в діяльності правоохоронних органів, митників, податківців, про боротьбу з корупцією у всіх ешелонах влади.

Для жителів краю дуже актуальними було чути про такий важливий для нашого Президента пріоритет як збереження робочих місць. Для цього, на думку Віктора Ющенка, «держава має запровадити податкові стимули для підприємств, спеціальні програми трудової мобільності і гнучкого реагування освіти на ринковий попит. Практика введення додаткових податків та зборів, стягування податків наперед, подвійного оподаткування прибутку буде категорично припинена».

Важлива деталь — гарант Конституції приділив у своєму виступі чималу увагу місцевим громадам, виступив за збільшення їх повноважень і зростання відповідальності у питаннях вирішення їхніх проблем. «Громада, а не чиновник у Києві, вирішуватиме, де в районі будувати чи ремонтувати лікарню, школу, дорогу», — наголосив Віктор Ющенко. Президент усвідомлює необхідність проведення реформ у Збройних Силах України, бо чітко усвідомлює: без боєздатної, кваліфікованої і патріотично налаштованої армії Україна не виживе як держава. «Ми повинні йти вперед. Не можемо зупинятися», — кличе нас за собою Віктор Ющенко. Кличе у незалежне і демократичне майбуття. Хто піде слідом — вирішувати нам з вами.

В. Ковалюк,
член Національної спілки журналістів України.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *