За час дії системи вступу до вищих навчальних закладів через тестування, масово запровадженої у 2008 році на основі відповідних указів Президента України «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні», «Про забезпечення дальшого розвитку вищої освіти в Україні», певна кількість дітей з нашого району стали студентами вищих навчальних закладів, в тому числі — найпрестижніших. Долю дитини вирішують не гроші і знайомства, а знання. Щоб вступити на навчання до вищого навчального закладу, не треба їхати далеко від дому — досить пройти тестування у своєму місті чи районі.

Що з цього приводу думають ті, хто певною мірою причетні до процесу ЗНО в нашому районі?

Володимир Лаврук, директор Косівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1:

— Хочу висловити своє ставлення до запровадження зовнішнього незалежного оцінювання. Оскільки в нашій школі ще з 2006 року створено пункт ЗНО, то всі мої оцінки стосовно його переваг чи недоліків є міркуваннями не сторонньої людини, а безпосереднього учасника і організатора на всіх етапах: від навчання і підбору персоналу, реєстрації учасників, підготовки пункту тестування до, власне, проведення пробного і основного тестування.

Поза всяким сумнівом, тестування внесло кардинальні зміни в систему середньої та вищої освіти. Воно не стало черговою косметичною ширмою, а здійснило справжню революцію в освіті, у свідомості вчителів, викладачів, випускників шкіл та їх батьків. Запровадження зовнішнього незалежного оцінювання стало найбільш успішною, найбільш послідовною і найбільш демократичною реформою з усіх, що вводились в Україні.

Те, що тестування має багато недоброзичливців, свідчить про одне: воно перекрило реальні та значні фінансові потоки і корупційні схеми вступу до ВНЗ.

Тестування дало можливість талановитій дитині, незалежно від місця проживання і рівня сімейного достатку, претендувати на навчання у будь-якому престижному ВНЗ. Воно зменшило значні витрати батьків на вступну кампанію і навантаження на випускників, адже зникла необхідність їздити на вступні екзамени, співбесіди.

Зараз у рівних умовах усі: сини депутатів і дочки прибиральниць, випускники міських і віддалених шкіл. Тестування повернуло престиж знань, що уже практично зійшов нанівець, бо у суспільстві міцно вкоренилася думка, що все можна влаштувати за допомогою тугого гаманця і потрібних людей. Це найбільш об’єктивне і найбільш точне мірило рівня навчальних досягнень випускників шкіл, що змушує педагогів серйозно задуматися над питаннями якості знань випускників. Якщо спочатку були певні тривоги і навіть несприйняття тестування з боку батьків, які в переважній більшості вже «домовились» про вступ, то тепер підтримка зовнішнього незалежного оцінювання є переважаючою складовою освіти.

Дуже добре, що зовнішнє незалежне оцінювання не зупинилося в своєму розвитку, а постійно вдосконалюється. Особливо вдалим було запровадження системи «Конкурс» (www.vstup.info), яка дала можливість не виходячи з дому, бути в курсі всіх рейтингів. Слід також сказати, що вся інформація про зовнішнє незалежне оцінювання є абсолютно відкритою, з нею може ознайомитися кожен бажаючий на сайті Українського центру оцінювання якості освіти (www.testportal.gov.ua).

Хочу побажати всім випускникам 2010 року міцних знань та віри в себе і державу, яка створила рівні і гідні умови для вступу до вищих навчальних закладів.

Валентина Розвадовська, учитель Хімчинської ЗОШ 1-3 ст.:

— Без сумніву, зовнішнє незалежне оцінювання знань випускників дає рівні можливості для зд о буття вищої освіти та подолання корупції під час вступу до вищих навчальних закладів.

Як учитель можу з упевненістю сказати, що абсолютна більшість тих дітей, які складали ЗНО, повністю або частково довіряють незалежному тестуванню. Така реформа в освіті змусила задуматись і вчителів, і учнів, і батьків: з якими знаннями закінчують школу наші випускники? Як наслідок — посилилась мотивація навчальної діяльності учнів, помітні відповідальність при підготовці до уроків, намагання здобути знання шляхом самоосвіти. Однак всі ми є свідками того, що при проведенні ЗНО знань випускників, крім плюсів, є і мінуси — абітурієнти пільгових категорій. На мою думку, система зовнішнього незалежного оцінювання погребує постійного вдосконалення. Дуже добре, що Міністерство освіти і науки України веде активну роботу стосовно цього питання. Хочеться вірити, що саме знання стануть головним критерієм при вступі до вищих навчальних закладів нашої країни.

Михайло Клим’юк, директор Яблунівської ЗОНІ І-ІІІ ст.:

— Впровадження зовнішнього незалежного оцінювання вважаю найбільш важливою реформою, проведеною у сфері освіти за останні роки. Випускники шкіл одержали реальну можливість вступити до вищого навчального закладу виключно за допомогою своїх знань. В цьому наша сім’я переконалася у 2008 році. Синові, який отримав на тестуванні з фізики 200 балів, залишилося тільки вибрати ВНЗ (зараз він навчається в Івано-Франківському технічному університеті нафти і газу, звичайно ж, за державною формою).

Не розумію людей, особливо високопоставлених політиків, які критикують тести як такі і пропонують повернутися до старої системи. Невже «витягнений» білет з трьома випадковими питаннями давав можливість об’єктивно оцінити знання абітурієнта?! Так, систему ЗНО потрібно вдосконалювати (проблема пільговиків, питання державної підсумкової атестації в школі та її взаємозв’язок із зовнішнім оцінюванням, відповідальність інструкторів, які перебувають безпосередньо в аудиторії під час тестування, та ін.).Але будь-який крок назад — це повернення корупції, блату, несправедливості. ЗНО дало учням мотивацію добре навчатися, повернуло людям віру в справедливість, додало цивілізованості нашому суспільству.

Маріанна КОЗМІНСЬКА, випускниця 2009 року Рожнівського НВК «Гуцульщина» ім. Ф. Погрєбєнника НаУКМА:

— ЗНО допомогло мені і моїм друзям вступити до ВНЗ без особливих проблем.

Досвід випускників минулих років, які мали гарні результати з тестування, це підтверджує. Багато хто виступає проти ЗНО, аргументуючи це тим, що не потрібно великого розуму, щоб вгадати правильну відповідь. Натомість результати свідчать, що це зробити не дуже легко. Згадую, як ми писали тести: у чужому приміщенні, з незнайомими людьми, наодинці зі своїми знаннями.
Хвилювання переповнювало душу, та радості не було меж, коли я і мої однокласники довідались про результати. Тому позитивно ставлюся до проведення ЗНО.

Тепер будь-які ВНЗ, і навіть так звані «зачинені», стають доступними і відкритими для учнів, які здобули міцні знання в школі. І це правильно!

ЗНО переламало хребет корупції при вступі до ВНЗ. На мою думку, ЗНО — шлях до якісної європейської освіти, поступ до справедливості в Україні. Тому я переконана, дорога до «вишів» має проходити винятково через центри ЗНО.

Софія Рудік, учениця 11-Б класу Косівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1:

— Як і більшість моїх однокласників, я достатньо добре ознайомлена із питаннями зовнішнього незалежного оцінювання і цілком підтримую його проведення. ЗНО є міцним фундаментом для здобуття вищої освіти. На мою думку, тести дають змогу справедливо визначити рівень знань старшокласників, а також полегшують вступ до вищих навчальних закладів. Звичайно, набрати високу кількість балів за результатами зовнішнього незалежного оцінювання непросто. Потрібно справді багато працювати над собою. Особисто для мене це не є проблемою, тому що труд і щастя мають один і той самий молекулярний склад. І це не просто красиві слова, це справді так!

Реєстрація на основне тестування почалася 15 грудня!

Пункт реєстрації у нашому районі знаходиться за адресою: м. Косів, пров. Шевченка, 7.

Відповідальний за пункт реєстрації — Іван Іванович Яким’юк.

Телефон — (03478) 2-47-91.

Основні тестування відбудуться у червні 2010 року. Пробні тестування — 13 і 20 березня 2010 року.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *