Ще у 2007-му було розроблено, а в наступному році затверджено рішенням районної ради «Програму розвитку інвестиційної діяльності в районі до 2010 року». Минулого тижня на спільному засіданні колегії райдержадміністрації та асоціації сільських, селищних, міського голів «Самоврядування» з участю керівників підприємств, установ і організацій якраз і розглянули хід виконання цієї програми.

До речі, її пріоритетними напрямами визначено розвиток туристичної галузі, лісопромислового і деревообробного комплексу, аграрного сектору, харчової і переробної промисловості, мережі автомобільних доріг і систем комунікацій та підвищення їх якості. Варто зазначити, що за дев’ять місяців поточного року в розвиток економіки суб’єкти господарювання вклали 100, 892 млн. грн. капітальних інвестицій, що становить 104, 2 відсотка до аналогічного періоду минулого року. Джерелами фінансування інвестицій в основний капітал в районі є власні кошти підприємств і організацій (33629 тис. грн.), державного бюджету (27186 тис. грн.), іноземних інвесторів (23915 тис. грн.), місцевих бюджетів (3914 тис. грн.), інші джерела (5477 тис. грн.). Пріоритетними напрямами залучення інвестицій в основний капітал за видами економічної діяльності є промисловість — 61% від загального обсягу та будівництво — 31%. В економіку району (з початку інвестування) вкладено 225,72 тис. дол. США прямих іноземних інвестицій. Вони були залучені в оптову торгівлю і посередництво в торгівлі, харчову промисловість та переробну галузь. Зазначалося також, що факторами, які стримують надходження іноземних інвестицій, є недостатньо розвинута інфраструктура та необізнаність інвесторів з потенціалом району.

Щоб заповнити цю прогалину, в районі проводиться низка заходів, які спрямовані на створення сприятливого підприємницького та інвестиційного клімату, розвиток відповідної інфраструктури.

— Управління економіки райдержадміністрації, — доповів його начальник Микола Никифоряк, — розробило інвестиційні пропозиції в різних галузях (промисловість, сільське господарство, туризм). Ці пропозиції розмістили на веб-сторінці райдержадміністрації та включили в презентаційні матеріали Івано-Франківської області.

— На сьогоднішній день залучення інвесторів в економіку району, — зауважив голова райдержадміністрації Я.І.Шинкарук, — це один із шляхів виживання Косівщини.

Ярослав Іванович зазначив, що в районі могли б збудувати завод з утилізації побутових відходів, залучивши 120 млн. євро, та приблизно такі ж кошти на будівництво заводу з переробки фруктів зі 120-ма робочими місцями при введенні його в експлуатацію. Тому колегія райдержадміністрації вирішила рекомендувати виконавчим комітетам органів місцевого самоврядування надати управлінню економіки інформацію стосовно наявності вільних земельних ділянок та виробничих площ, які можуть бути запропоновані для реалізації інвестиційних проектів. А фінансовому управлінню РДА при формуванні бюджету на 2010 рік слід передбачити кошти на фінансування в повному обсязі Програми розвитку інвестиційної діяльності на період до 2011 року.

Розгляд наступного питання був пов’язаний з виконанням комплексної програми захисту населення і території району при загрозі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру на період 2007-2010 років, про що доповів в. о. начальника Косівського РВ ГУ МНС В.М.Гордійчук. Аналізуючи ситуацію, Віталій Михайлович вказав на застарілу технічну оснащеність їхнього районного відділу. Найновіша техніка датована у них 1991 роком. Щоправда, в цьому році сподіваються отримати нову пожежну машину марки ЗІЛ. А коли рятували від вогню Москалівську церкву св.Василія Великого, вже вкотре переконалися, що вкрай потрібна й висока драбина для гасіння таких пожеж. Отож, небезпідставно голова райдержадміністрації Ярослав Шинкарук наголосив присутнім, що професія у еменесників небезпечна, але при тому забезпеченні, яке у них є сьогодні, хочеться плакати. Ярослав Іванович навів приклад сусідньої Польщі, де кожна сільська рада має свою пожежну машину.

Коли ми зрівняємося в цьому плані з поляками, сказати важко, але такі наміри простежуються. Сільська пожежна команда вже працює у Космачі. Місцеву пожежну охорону хочуть створити і в Пістині. Запропоновано також розробити комплекс заходів для підвищення рівня протипожежного захисту в сільській місцевості на основі аналізу причин виникнення пожеж. А одним із пунктів колегія рекомендувала обсяг фінансування згаданої програми на 2010 рік включити до бюджетного запиту.

Благоустрій населених пунктів та впорядкування прилеглих територій — питання, здається, одвічне. Але цього разу не лише обговорювали заходи, але й показали діафільм про «славні» пам’ятки Косова, Города, Бабина, Соколівки, Яворова, Снідавки. Найбільш засмічені місця в названих селах відзняла уповноважена райдержадміністрацією група в екпаді заступника голови РДА В.Привики, завідувача відділу освіти Я.Козьменчука, завідувача сектору природних ресурсів, туризму, рекреації та зовнішніх зв’язків райдержадміністрації Р.Баранюка.

— Ми не ставили за мету когось принизити, але хочемо сколихнути кожну сільську громаду, пробудити почуття небайдужості й відповідальності за територію, на якій вона живе, — сказав у своєму коментарі під час показу фільму Василь Васильович Привика.

Відзнятий про стихійні смітники фільм, результативність таки дав, бо чимало «примітних» місць ще до його показу впорядкувапи. Але чи буде цей ефект довготривалим — питання з питань?! У жодному селі не мають організованого сміттєзвалища. Проблема утилізації побутових відходів вже давно є дошкульною для нашого району.

Ігор Сусак.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *