Газета «Гуцульський край»

Часопис Косівського району (неофіційний сайт, архів вибраних публікацій газети)

Ситуація стабілізувалася

3 Грудня, 2009 | Коментувати | Переглядів: 2 189

Минулого тижня відбулося розширене засідання районної надзвичайної протиепідемічної комісії. На ньому був присутній голова РДА Я. Шинкарук. У роботі комісії брали участь директори шкіл, завідуючі ДНЗ, медичні працівники району. Одним з основних було питання про припинення карантину у навчальних закладах району.

Заступник голови РДА Микола Васкул наголосив, що надзвичайна протиепідемічна комісія працювала і працює у посиленому режимі, діє оперативно, щоб припинити поширення епідемії. Саме завдяки впровадженому карантину вона не набрала обертів. Але навчальний процес потрібно продовжувати.

Головний лікар Косівської ЦРЛ Іван Фазан доповів про кількість хворих на грип, а також про закуплені два кисневі концентратори, які дали можливість у більшій мірі врятувати життя людей. Ситуація стабілізувалася, але не потрібно розслаблятися. Є всі підстави для того, щоб розпочати навчально-виховний процес, але він буде проходити в умовах карантину.

Іван Васильович акцентував увагу медичних працівників навчальних закладів на обов’язковому огляді дітей.

Головний лікар Косівської ЦРЛ вів мову також про щеплення. Він наголосив на важливості вакцинації. В Україні є 100 тисяч доз такої вакцини, і єдиним способом захисту від грипу, на думку І.Фазана, є щеплення.

Головний санітарний лікар райсанепідемстанції Анатолій Узюмов наголосив на дотриманні температурного режиму, обов’язковій наявності дезсередників у навчальних закладах району. Діти, які будуть працювати у другу зміну, не повинні випасти з поля зору. Потрібно також проводити моніторинг захворюваності дітей. Якщо епід-поріг перевищує 20%, треба припинити роботу такого навчального закладу.

Анатолій Леонтійович доповів, що райсанепідеміологічна служба розробила рекомендації щодо здійснення протиепідемічних заходів та контролю за станом захворюваності на грип та ГРВІ, де чітко визначено, як треба діяти, організовуючи навчально-виховний процес.

Начальник відділу освіти Косівської РДА Володимир Козьменчук звернув увагу на проведення роз’яснювальної роботи серед батьків, необхідності опалення приміщень навчальних закладів і забезпечення потрібного температурного режиму. Важливим питанням також є забезпечення відповідними медикаментами. Слід подавати звіти про дітей та вчителів, які відсутні через хворобу, і дотримуватись санітарного режиму. Обов’язковим є вологе прибирання приміщень з дезсередниками. Треба звернути особливу увагу на роботу їдалень.

Володимир Ярославович подякував лікарям і працівникам санепідеміологічної служби району за оперативну роботу під час епідемії.

Дискусію викликало питання проведення масових заходів — районних та обласних предметних олімпіад та спортивних змагань.

Після закінчення роботи надзвичайної протиепідемічної комісії були вручені грамоти переможцям та призерам районного молодіжного екологічного фестивалю «Гірська веселка» та грамоти за активну участь у його проведенні. їх вручали Я.І.Шинкарук та М.Г.Васкул.

Лілія Заячук.

Коментарі

Написати коментар