Вже стало традицією інформувати жителів Косівщини про особливості наповнення бюджету, оскільки від цього залежить вирішення питань економічного та соціального життя району.

Чим ближче підходить до завершення 2009 рік, тим складніше податковій службі виконувати прогнозні показники. Причина в тому, що планові завдання зростають відповідно до ситуації в державі, а виробництво — падає. На підприємствах району, які успішно працювали торік, спостерігається зменшення обсягів виробництва на 10 млн. 340 тис. грн. (або на 22%), порівняно з аналогічним періодом минулого року. Це наслідки економічної кризи, недосконалої системи кредитування, недоліків податкового законодавства. У цих умовах не завжди панує повна злагода і взаєморозуміння між платниками податків і тими, хто їх збирає.

З метою наповнення бюджету 2009 року державна податкова інспекція розробила план заходів з підвищення рівня ефективності роботи та забезпечення платежів до бюджету усіма платниками.

Посилено масово-роз’яснювальну роботу: протягом 10 місяців проведено 23 семінари, тренінги та практичні заняття, опубліковано багато повідомлень у ЗМІ, в яких висвітлювалися зміни в податковому законодавстві, проведено 20 сеансів телефонного зв’язку «гаряча лінія», надано тисячі усних консультацій. Приємно відзначити підвищення рівня довіри громадян до податкової служби, збільшення кількості звернень. Щоденне спілкування з платниками податків сприяє прозорості роботи ДПІ та якості надання послуг.

Особливу увагу приділяємо місцевим податкам і зборам. У жовтні-листопаді проведено інвентаризацію засобів реклами, додатково оподатковано 12 рекламодавців району.

Тримаємо у полі зору сферу торгівлі та надання послуг. У цьому році проведено 124 перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктів господарської діяльності, при цьому в усіх випадках встановлено порушення.

Найбільш поширені — непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та незабезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків, неведення в установленому порядку обліку товарних запасів за місцем реалізації товарів.

За матеріалами перевірок застосовано штрафних фінансових санкцій на суму 222,5 тисячі гривень.

У результаті проведеної роботи за 10 місяців 2009 року забезпечено надходжень до зведеного бюджету в сумі 31 мільйон 495,7 тисячі гривень, з них до державного бюджету — 6 мільйонів гривень, до місцевого — 25 мільйонів 392,8 тисячі гривень.

Бюджетні призначення до загального фонду держбюджету виконано на 110,4%.

З метою забезпечення повноти надходжень податків і зборів від СПД — юридичних і фізичних осіб, які спеціалізуються з надання послуг під час зимового курортного сезону, з листопада діє регіональна програма «Карпатська зима». В її рамках буде проведено обстеження туристичних баз, ресторанів, приватних садиб, задіяних у «зеленому туризмі», квартироздавачів. Аналізуватимемо фінансово-господарську діяльність підприємців. Йдеться про порівняння виторгів аналогічних господарських одиниць; визначення окупності дозвільних документів, придбаних суб’єктами; наявність чи відсутність зареєстрованих трудових відносин з необхідною для здійснення господарської діяльності кількістю найманих працівників.

В першу чергу, податкова служба зацікавлена провести відповідну індивідуальну роботу із підприємцями, спрямовану на добровільну сплату податків та збільшення рівня їх сплати.

Для успішного завершення бюджетного року необхідно проаналізувати наявні можливості, шукати нові форми і методи вирішення основного завдання — стовідсоткового виконання бюджету.

О. Мельниченко,
начальник ДПІ в Косівському районі.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *