У рамках відзначення 67-ї річниці створення Української Повстанської Армії, на Косівщині відбувся ряд важливих і змістовних заходів, зокрема великий молодіжний збір «Молодь у передзвонах повстанської слави» та конференція (великий зборовий форум) на тему «Патріотизм — невіддільна риса національної громади».

Відкрив і вів конференцію заступник голови РДА Микола Васкул. Вій наголосив, що усім нам потрібно уважно погортати сторінки своєї історії, аби нарешті усвідомити, яку велику ціну заплачено, щоб ми сьогодні могли і мали право називатися українцями.

Від імені районної ради учасників молодіжного збору привітав в.о. голови районної ради П.Л.Дійчук, який акцентував увагу на тому, що «…УПА воювала на два фронти і воювала за незалежну Україну. Повстанці показали всьому світові приклад героїчної боротьби за свою державу. Дуже добре, що сьогодні до участі у заходах з відзначення 67-ї річниці створення УПА залучено багато молоді. Вона повинна знати, як нелегко давалося творення незалежної України, і бути гідними продовжувачами цієї боротьби, але вже не у збройному протистоянні, а в мирній розбудові своєї держави».

Конференцію «Патріотизм — невіддільна риса національної громади» її організатори побудували за цікавим принципом: не дорослі, а молодь розповідала своїм ровесникам про героїчну визвольну боротьбу середини ХХ-го століття. Йшлося не про абстрактні теми. Старшокласники шкіл району підготували і виголосили ґрунтовні краєзнавчі дослідження про боротьбу своїх односельчан за незалежну Українську державу на теренах конкретних населених пунктів Косівщини.

Аліса Мудрицька.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *