Газета «Гуцульський край»

Часопис Косівського району

Поліпшити стан лісів

15 Жовтня, 2009 | Коментувати | Переглядів: 1 966

Наприкінці вересня у Косові відбувся дводенний міжнародний науково-практичний семінар «Основні причини знеліснення та деградації лісів в Україні». Проводили захід Товариство «Зелений Хрест» та Глобальна лісова коаліція на базі готельно-відпочинкового комплексу «Карпатські зорі».

Участь у семінарі брали вчені, представники міжнародних організацій у сфері охорони довкілля з України, Росії, США, фахівці лісового господарства, природоохоронної галузі, представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій. Основною їхньою метою було виявлення принципових соціально-економічних, правових, інституційних та соціально-культурних чинників, що зумовлюють погіршення стану лісів на підставі аналізу конкретних конфліктних ситуацій у сфері лісокористування, інноваційних підходів до їх вирішення та розроблення рекомендацій щодо формування суспільно узгодженої лісової політики.

Цікавими і змістовними були доповіді з різних тематичних напрямів науковців і представників громадських організацій зі Львова, Харкова, Чернівців, Брянська (Росія), Єльського університету (США). А йшлося про те, що прогресуючий антропогенний вплив на навколишнє середовище зумовив негативні зміни в структурі лісових екосистем: погіршується видове різноманіття, спрощується структура деревостанів, знижується їх продуктивність, погіршується санітарний стан лісів, що в підсумку веде до ускладнення екологічної ситуації. Зазначалося, що це світові проблеми.

Учасники міжнародного семінару не лише обговорювали названі проблеми, вели дискусії, але й організували роботу в групах за такими темами: нераціональне використання лісових ресурсів та деградація лісів; конфлікти у сфері лісокористування; залучення громадськості до прийняття рішень щодо лісокористування та лісової політики.

Про результати напрацювань робочих фуп доповіли численній аудиторії. Треба також сказати, що представники Косівщини теж були широко задіяні в програмі цього науково-практичного заходу. Участь у семінарі брали й заступник голови райдержадміністрації Микола Васкул та завідувач сектора природних ресурсів, туризму, рекреації та зовнішніх зв’язків РДА, депутат районної ради Роман БАРАНЮК.

Ігор Сусак.

Коментарі

Написати коментар

Вам потрібно увійти, щоб написати коментар.