В першому півріччі цього року управлінням Пенсійного фонду України в районі було призначено 527 нових пенсій, значить 527 чоловік побувало на прийомі, і кожен індивідуально одержав відповідь на єдине запитання: які документи подають за призначенням пенсії за віком? З таким запитанням ми звернулися до Марії РИБЕНЧУК, начальника управління.

— Звертатися щодо призначення пенсії можна в будь-який час після виникнення права на пенсію, але не раніше як за місяць до досягнення пенсійного віку. Пенсію призначають з дня звернення щодо призначення пенсії. Однак, якщо особа звернулася щодо призначення пенсії не пізніше як через три місяці з дня досягнення нею пенсійного віку, то пенсію їй призначають з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку.

До заяви про призначення пенсії за віком додають такі документи: довідку податкової інспекції про присвоєння ідентифікаційного номера заявнику або документ, що засвідчує відсутність ідентифікаційного номера для осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомили про це відповідні державні органи та мають відмітку в паспорті, приймають копію сторінки паспорта з відміткою про те, що особа має право здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера; документи про стаж, які визначено в Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затверджених постановою КМУ, а за період роботи з 1.01.2004 р. відділ персоніфікованого обліку Пенсійного фонду додає довідку з бази даних системи персоніфікованого обліку, та 1.07.2000 р. період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності; довідку про заробітну плату особи за період страхового стажу, а починаючи з 1.07.2000 р. — індивідуальні відомості про застраховану особу надає відділ персоніфікованого обліку. В даному випадку потрібно зазначити, що довідку про заробітну плату (дохід) особи видають на підставі особових рахунків, платіжних відомостей про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством чи установою, де працювала особа. Якщо дані організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то такі довідки видають правонаступники або державні архівні установи. Визначити заробіток для обчислення пенсії на підставі свідчень неправомірно. Виписки із штатного розпису про посадовий оклад, профспілкові квитки, квитки партій не можуть бути документами, що засвідчують фактичний заробіток особи. Відповідно до ст. 40 Закону, для обчислення пенсії враховують дохід (зарплату) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1.07.2000 р. незалежно від перерв та за весь період страхового стажу, починаючи з 1.07.2000 р., суму заробітку визначають помісячно. Якщо страховий стаж становить менший період, то враховують заробітну плату (дохід) за фактичний страховий стаж. Індивідуальні відомості про застраховану особу надає відділ персоніфікованого обліку.

Надбавки до пенсії на утриманців призначають пенсіонерам, які не працюють і мають на своєму утриманні дітей до 18 років або інших непрацездатних членів сім’ї. Розмір даної надбавки на сьогоднішній день, згідно з Законом становить 150 грн., та якщо ці утриманці отримують пенсію або державну соціальну допомогу, надбавку на них не призначають.

За документ, що засвідчує місце проживання особи, приймається паспорт. Іноземні громадяни та особи без громадянства подають копію посвідки на постійне проживання (про реєстрацію).

І що дуже важливо, днем звернення щодо призначення пенсії вважається день прийняття заяви про призначення пенсії. Якщо до заяви додано не всі документи, то письмово повідомляється заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в бланку заяви про призначення пенсії роблять відповідний запис. їх потрібно подати до 3-х місяців, тоді днем звернення щодо призначення пенсії вважатимуть день прийняття заяви.

Згадані вище документи необхідно подати в оригіналі.

Розмовляв Мирослав Лучко.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *