Світова економічна криза, ринкові відносини наклали відбиток на всі сфери нашого життя. Люди перебувають у постійній психологічній напрузі, постійно підраховуючи прибутки та видатки, намагаючись зекономити хто мільйон, хто гривню. А рожнівчани 16 серпня були щасливим винятком. Здавалося, що якась чарівна машина часу перенесла це село у той щасливий час, коли в неділю до клубу йшов і дід, і внук, і статечна ґаздиня, і її доня-красуня.

Про підготовку до цієї важливої події почув у одному з косівських магазинів, де батько, купуючи синові-школярику костюм, говорив знайомому (певно вихідцю з Рожнова): «У неділю в нас в селі родинне свято. Приїжджай.».

У неділю пополудні до імпровізованої сцени біля Народного дому почали підходити люди. Спочатку дідусі і бабусі з внуками,  потім молоденькі матусі з немовлятками у візочках, молоді пари, ґазди, ґаздині. Із зацікавленням розглядали виставку мистецьких робіт талановитих родин Рожнова.

Свято розпочав сільський голова В.Ропар. Він сказав, що у різні віки у різних народів мінялися життєві ідеали та цінності. Незмінними протягом тисячоліть для кожного жителя планети залишилися сім’я, родина, батьківщина. Кожен з нас — це не відірваний від дерева листок, не перекотиполе, а продовження певного роду, член родини, яка має свої таланти, цінності. Провести родинне свято талантів села — мрія сільського голови. На його думку, кожен повинен усвідомити своє місце у родині і бути гідним продовжувачем роду.

Ініціативу В. Ропара підтримала завідувач Народним домом Любов Свирид. Все своє вміння і душу вклала вона у підготовку цього свята, в якому взяли участь 16 родинних колективів. Тішили своїми талантами присутніх сестрички Люба Стеф’юк, Віта Радиш, бібліотекар Марія Миколаївна Левко з внуками, Наталія і Параска Халамандро, Григорій Васильович Пилип’юк з внуками, Леся і Василь Радиші, Любов Юріївна Бойко, родина Гушулів, сестри Параска Хань і Ганна Гушул, Дмитро Дячук з родиною, Василь Петрович Стеф’юк з внуком Івасем, Ярослав та Орися Красовські, Наталія Захарук з онуками, сестри Михальчук, Галина та Іван Білаки, родина Пилип’юків, родина Халамандрів. Глядачі були вражені високою майстерністю виконання народних пісень квартетом Пилип’юків, чарівним голосом «рожнівського соловейка» Ярослава Мицкана, приємно, що тут була представлена не лише виконавська майстерність, а й композиторський талант Василя Вольського, його «Рожнівський вальс» зачарував кожного творчою видумкою і талантом «циганської» родини Халамандрів, ліричністю Наталі!” Захарук і її внуків Діани та Дениса та великим бажанням якнайкраще представити свою родину, усіх виконавців. Пісня «Родина», яку виконували   всі учасники свята, стала   своєрідним гімном і візиткою цього дійства.

У час, коли самодіяльні артисти готувалися до виступів, глядачів розважав   танцювальний колектив «Радість» та соліст В.Строїч. А ввечері   відбувся гала-концерт, в якому взяли участь гості з Києва — вокальний гурт «Країна», «Amero», дует «Alma Divina».

Віриться, що родинне свято стало тією іскрою, з якої розгориться щорічний фестиваль родинних талантів, а на них Рожнів дуже багатий.

Ярослав ТИМОФІЙЧУК.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *