Газета «Гуцульський край»

Часопис Косівського району (неофіційний сайт, архів вибраних публікацій газети)

Наша міліція нас береже

18 Липня, 2009 | Коментувати | Переглядів: 3 178

Робота працівників міліції викликає незмінний інтерес у населення, бо саме міліціонери покликані забезпечувати суспільний лад та безпеку в державі. Ми зустрілись із начальником Косівського РВ УМВС, полковником міліції В.П.Заплітним і поцікавились, чим жив Косівський РВ УМВС в 1-му півріччі 2009 року?

— Особовий склад РВ УМВС за цей період провів ряд профілактичних та оперативних заходів з метою стабілізації оперативної обстановки на території району. Виходячи з вимог указів Президента та рішень колегій МВС України, УМВС, з метою підняття іміджу міліції, повернення довіри населення спільно з районною держадміністрацією проведено робочі зустрічі з жителями населених пунктів району, в ході яких вивчались та’вирішувались питання роботи міліції, взаємодії з органами самоврядування.

За 6 місяців 2009 року зареєстровано 1028 заяв та повідомлень к про злочини, за якими прийняті рішення, зокрема порушено 105 кримінальних справ.

За всіма фактами порушень законодавства проведені службові перевірки. Винних працівників, які необгрунтовано прийняли рішення про відмову в порушенні кримінальної справи, а також допустили інші порушення обліково-реєстраційної дисципліни, притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

— Одним із показників роботи міліції є зростання чи зниження злочинності. Як справи зі злочинністю склалися на Косівщині?

— За 6 місяців 2009 року на території району відмічається зниження злочинності на 3,1%. Працівники Косівського РВ УМВС виявили 124 злочини. Загальнокримінальної спрямованості — 103 злочини, з них 25 — тяжких, 1 — особливо тяжкий. Скоєне 1 вбивство, задокументовано 3 факти нанесення тяжких тілесних ушкоджень, 8 фактів нанесення середньої тяжкості тілесних ушкоджень, 6 випадків хуліганства. Від початку року скоєно 14 крадіжок майна та 4 пограбування громадян.

Виявлено 5 фактів незаконного поводження зі зброєю.

За минуле півріччя виявлено 5 злочинів, пов’язаних із наркоманією, із них 3 — збут наркотиків.

У Косівському районі скоєно 3 дорожньо-транспортні пригоди.

У сфері економіки виявлено 21 злочин, у сфері господарської діяльності — 3, а також 13 посадових злочинів, із них 1 факт хабарництва, 5 злочинів проти власності.

На пріоритетних напрямках розвитку економіки, визначених Президентом України, виявлено 6 злочинів у агропромисловому комплексі, 1 злочин з використанням бюджетних коштів, 4 — у сфері приватизації.

— Злочини в лісовій галузі особливо характерні для нашого краю. Як ви можете охарактеризувати їх?

— Основною в районі є лісова галузь. Саме сюди спрямовані найбільші зусилля для захисту від злочинних посягань. Це питання розглядали на сесії районної ради, на якій були поставлені відповідні завдання перед відділом РВ УМВС. Нами впроваджено в практику роботи здійснення спільних з представниками адміністрації, лісового господарства, депутатами рейдових перевірок об’єктів господарювання, які займаються заготівлею та переробкою лісодеревини.

Працівники РВ УМВС в даному напрямку виявили 30 злочинів за ст. 246 КК (самовільна рубка), 13 злочинів за фактом розкрадання лісодеревини та зловживання службовим становищем з боку лісників.

— Яку профілактичну роботу проводить РВ УМВС для запобігання злочинності в районі?

— Робота з розкриття злочинів загальнокримінальної спрямованості неодноразово заслуховувалась на оперативних нарадах. З приводу кожного злочину створені слідчо-оперативні групи, складені відповідні плани слідчо-пошукових заходів. З метою розкриття злочинів проведено оперативно-профілактичні відпрацювання із залученням оперативних сил.

За 6 місяців 2009 року працівники РВ УМВС Склали 1139 адміністративних протоколів про порушення адміністративного законодавства України, за якими накладено штрафні санкції на загальну суму 30883 грн., що надійшли до бюджету.

Блок громадської безпеки РВУМВС провів ряд профілактичних та оперативних заходів з метою стабілізації оперативної обстановки на території району.

Працівники сектора ДІМ РВУМВС забезпечували охорону громадського порядку під час проведення масових заходів у населених пунктах району.

З метою виявлення порушень правил перебування іноземців на території України, а також порушень паспортного режиму громадянами України працівники СПРФО Косівського РВ УМВС здійснювали перевірки готелів, гуртожитків, туристичних баз, баз відпочинку, пансіонатів та інших закладів, які надають готельні послуги, а також житлового сектора району.

Попри всі труднощі і негаразди, особовий склад Косівської міліції професійно та самовіддано вирішує поставлені перед ним завдання, працює ефективно і відповідально. Міліція району опирається на велику підтримку органів державної влади, місцевого самоврядування, допомогу громадськості.

Розмову записав Ярослав Тимофійчук.

Коментарі

Написати коментар