«Згоряючи сам, світи іншим». Ці слова клятві Гіппократа, яку дають всі лікарі перед початком професійної діяльності. Беруть на себе відповідальність наслідувати таку систему поведінки, яка принесе тільки користь пацієнту, і буду утримуватися від усього шкідливого та злого.

Гіппократа називають батьком медицини. Юнак став сьомим поколінням лікарів. Батько був першим учителем Гіппократа. Син з самого початку навчання виявив надзвичайні здібності, інтуїцію. Крім батькових уроків, хлопець відвідував заняття у інших здібних лікарів. Гіппократ у свої двадцять років уже вважався чудовим лікарем-спеціалістом. Саме в той час юнак був посвячений у жерці і поїхав до Єгипту, щоб здобути нові знання. В Єгипті хлопець пробув багато років, а повернувшись на батьківщину, заснував власну медичну школу викладачами до якої запросив найрозумніших жерців з різних країн. Коли над Грецією нависла епідемія чуми, Гіппократа покликали в Афіни на допомогу Завдяки точним і досконалим знанням про шляхи розповсюдження інфекції, молодий спеціаліст Гіппократ врятував місто від чуми, за що його оголосили почесним громадянином Афін. Більшу частину свого життя Гіппократ проводив, переїжджаючи з місця на місце задля допомоги хворим. Молодий спеціаліст ділився своїми знаннями та спостереженнями з десятками інших лікарів. Написав велику кількість наукових праць, які стали основою медицини не лише в давні, але і в наш час.

Велика заслуга Гіппократа в тому, шо він оголосив медицину наукою. Він започаткував дієтологію, основи якої виклав в окремому трактаті. Проголошуючи принцип «Не нашкодь», Гіппократ застерігав колег від застосування багатьох ліків. На обстеження хворого він витрачав більше години, цікавився його способом життя, хворобами батьків, родичів, режимом харчування і водночас промацував внутрішні органи. Цей «гіппократівський метод» першого обстеження існує і донині, а створений ним опис багатьох хвороб вважається зразковим.

Помер Гіппократ у 83 роки у розквіті великої слави.

Підготувала Варвара Мерещук,
смт. Кути.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *