В Івано-Франківську, до кінотеатру «Люм’єр», поспішали люди різних поколінь і різних політичних уподобань – на зустріч з Арсенієм Петровичем Яценюком.

Останнім часом цей молодий політик стає в центрі уваги українського політичного бомонду як на місцевому, так і на всеукраїнському рівні.
«Мета нашої діяльності – щоб усі українці, незалежно від їхнього віку, статі, національності і віросповідання були впевнені в майбутньому. Це майбутнє залежить від нас і нашого вибору», — підкреслив, відкриваючи зустріч, Арсеній Яценюк.

Осередки «Фронту…» вже створено в десяти областях України. Основними завданнями, які окреслив лідер, є – подолання економічної кризи, яка вимірюється, на жаль, не лише цифрами, а передусім, людськими долями; формування національної ідеї, яка ототожнюється із сильною державою і свідомим громадянином, гордим, що він має український паспорт; родиною, яка має за що жити, і дитиною, яка має за що вчитися, та знає, куди вона піде працювати.

«Фронт змін» за дотримання цільового використання землі і, як підкреслив Арсеній Яценюк, земля в Україні повинна належати виключно громадянам України. Лише державі можна продати землю і лише у держави можна її купити.

Завданням нової громадської організації, а пізніше вона переросте в політичну партію, є завдання формування сучасної політичної нації, що сприйматиме Україну не як територію, а як сильну державу, здатну обирати собі владу, а не бути обраною владою. Будувати правову державу і громадянське суспільство. Бо сьогодні основними елементами української політики є змови, візантійщина, зради, цинізм та брехня.

Держава потребує нових, професійно підготовлених, зі свіжим баченням і сучасними підходами управлінців, на всіх щаблях державної служби.

Криза як причина і привід антисоціальних рішень роботодавців тісно переплітаються. За рахунок чого компенсувати втрату доходів? Що зробити, щоб не залишити місцеву владу наодинці з безробіттям та складною соціально-економічною ситуацією? Арсеній Яценюк має своє бачення виходу з цієї ситуації: пропонується насамперед легалізувати робочу силу. Хоча всі розуміють, що виявляти тих, хто працює без укладення трудових договорів або отримує зарплату в конвертах, зовсім нелегко. І щоб отримати щедрий ужинок, потрібно «копати» у багатьох місцях. Ще один спосіб порятунку місцевих бюджетів – наведення ладу з орендою з урахуванням інтересів як громади, так і бізнесу. А от землю не гріх оцінити дорожче.

Один із багаточисельних учасників зустрічі вніс, на думку автора цих рядків, цілком слушну пропозицію: збираючи гроші до місцевого бюджету з миру по нитці, влада має придивитися до діяльності громадських організацій, які, згідно із законодавством, звільнені від орендної плати. Якщо ж об’єднання громадян займається бізнесом або взагалі нічим, не може довести соціальний ефект своєї роботи, то хай платить за оренду комунального майна на
загальних підставах.

За словами Арсенія Яценюка, в майбутній партії, яка існуватиме виключно на членські внески, не буде недоторканних вождів і політичних «колобків», які перекочуються з однієї політичної сили до іншої.

Самотужки багато не зробиш. Але поруч ідуть мільйони українців, які пам’ятають свою історію і вболівають за майбутнє.

Хто ж очолює громадську організацію «Фронт змін» на місцях?
Координатором обласного осередку призначено заступника голови обласної державної адміністрації Володимира Шкварилюка, а в нашому районі, як завжди, ніяк не поділять булаву.

Отже, молода команда формується. А це вже однозначно плюс.

Мирослав Лучко.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *