З сивої давнини в Україні шанували і поважали жінку. Вона давала життя, виховувала дітей, від неї залежали спокій і благополуччя в родині. Жінка завжди була тим стержнем, на якому трималася сім’я.

А якою є сучасна українська жінка? Яке місце в суспільстві вона займає нині?

Сучасна українка – це, перш за все, мати. Вона утверджується на роботі, в суспільстві, виконуючи зовсім нежіночі справи. Вона їде працювати за кордон, щоб прогодувати сім’ю, допомогти чоловікові, дітям і батькам. Вона з усмішкою тягне на своїх тендітних плечах мішок проблем, які підносить їй життя. Вона робить цей світ прекраснішим, добрішим, красивішим, теплішим….

Цікаво, якими бачать сучасну жінку українські чоловіки? Давайте запитаємо їх про це.

«Українська жінка завжди була охоронцем домашнього родинного вогнища, – говорить учитель основ християнської етики Косівської ЗОШ №2 Василь Іванович Петрів. – Сучасна українська жінка найперше реалізується в родині, завжди підтримує у ній сприятливий внутрішній клімат. Її доброта, здатність поступитися, готовність до пожертви задля близьких підносять її на вершину духовності. Тому головна місія жінки, її покликання – створювати біля себе атмосферу духовності, достатку і любові».

«Жінка – це берегиня сім’ї, – розповідає учитель Косівської ЗОШ №2 Ігор Богданович Фокшей. — Вона ерудована, розумна, освічена. В кожній маленькій дівчинці треба бачити майбутню матір і ставитися до неї відповідно — з турботою та увагою. Українська жінка – це квітка, яка цвіте незвичайним цвітом, і все навкруги неї стає кращим, світлішим, все наповнюється любов’ю».

Директор Косівського ЦДТ Мирослав Васильович Соколюк мовить: «Можливо, я скажу дещо банальні слова, але хотів би бачити українську жінку усміхненою, закоханою, захопленою улюбленою справою, духовною, патріотичною, а головне – безмежно щасливою».

Менеджер-консультант Назар Сеньків з м.Косова вважає: «Жінка – це мрія. Я бачу її як неординарну особистість, самостійною, незаангажованою, цілеспрямованою, зі своєю родзинкою… Саме така жінка є справжнім скарбом для чоловіка. Вона має не боятися перебувати в центрі уваги, а навпаки, вміло користуватися цим. Я бачу її тендітною, але разом з тим вольовою. І від її волі, треба сказати, залежить дуже багато, тому що сімдесят процентів успіху чоловіка залежить саме від жінки».

«На мою думку, сучасній жінці не вистачає тієї вишуканості, яка була в ній у ХVІІІ ст., — ділиться своїми думками студент Львівської політехніки Зореслав Слободян. — Мабуть, не вистачає тієї поваги до себе, того бачення світу. Сучасне життя псує свідомість жінок, а надто молодих дівчат. Ще більше їх, мабуть, псують різні скептики та зневірені в коханні чоловіки, яким потрібно від дівчини лише одного… А це неправильно. Звичайно, це я не про всіх дівчат. Є багато приємних винятків. Якщо колись я вважав, що ідеалів не існує, то тепер точно знаю, що існують, і свій ідеал я знайшов… Сучасна українка повинна бути красива, з багатим внутрішнім світом, розумна, ніжна, лагідна, горда… Можна ще багато сказати, та, головне, вона повинна вміти цінувати себе».

Нашим жінкам потрібно вчитися цінувати і любити себе, бо таки слушно говорять, що саме українські жінки найпривабливіші у світі. Від себе додам, що жінка, яка є неординарною особистістю, яка керується власними інтересами, переконаннями, смаками, набагато цікавіша, ніж та, яка зливається з сірою масою.

Тетяна Павлюк,
учениця 11-А класу Косівської ЗОШ №2.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *