Помер Орест Дутко — талановитий музикант, композитор, аранжувальник, керівник вокально-інструментального ансамблю Івано-Франківської філармонії «Беркут». Цей колектив об’їздив з гастролями увесь Радянський Союз, гідно представляючи мистецтво Галичини. Останнім часом Орест був попросту безробітним. Його талант, знання і досвід були нікому не потрібні, а такого класу музикантів у місті залишились одиниці. Ми зустрічали його на вулиці втомленим і усміхненим. Він не плакав, не скулів, не нарікав на начальство, не сварився і нічого не просив. Він просто споглядав на це все з сумною посмішкою. Орест казав друзям: «Музика тихо помирає…».

Він ішов по вулиці і помер на ходу. Впав і все. Впав і одразу почув Небесну Музику. І, мабуть, попросив не повертати його у цей світ попси і безголосих телиць на сценах. На усіх сценах України.

І ніхто його не поміг поховати, ні управління культури, ні філармонія, котрій віддав півжиття. Ніхто. А він собі заслужив більшу повагу, бо він музикант! Музикант, а не бізнесмен.

До маленької хатинки митця тихо прийшли старі музиканти і віддали шану йому та його таланту. І більше ніхто з тих, хто колись аплодував йому стоячи…

Орест знав, чому посміхався…

Зіновій Бойчук.
«Вечірній Івано-Франківськ».

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *