Газета «Гуцульський край»

Часопис Косівського району

Духовні бесіди: Дім Божий

4 Квітня, 2009 | Коментувати | Переглядів: 2 007

Всюди, де живуть християни, скрізь, де сповідується віра в триєдиного Бога, знаходимо храми, побудовані на честь і славу Божу.

Коли ми наближаємося до міста чи села, зразу ж впадає в очі храм Божий, який своїм зовнішнім виглядом різниться від інших будівель.

Чому ж дім Божий не подібний до інших домів? Певно тому, що зовнішній вигляд має показувати його особливе призначення і що людина має згадувати про Бога, на славу Якого цей дім побудований.

Покрівля церкви звичайно заокруглена на ознаку того, що це є дім Всевишнього, Котрого небо і земля обняти не можуть, а заокруглення зображає небо.

Куполів може бути один або три, або п’ять, або тринадцять. Один купол зображає єдиного Бога, три куполи – Святу Трійцю, п’ять куполів – Ісуса Христа з чотирма євангелістами, а тринадцять – зображають Ісуса Христа з дванадцятьма апостолами.

На куполах стоять святі хрести, мовби посередники між небом і землею, кажучи кожному, що тільки через Ісуса Христа ми зможемо спастися, бо те ім’я дав Бог усім нам для спасіння. Кожного разу, коли глянемо на святий хрест, збуджуймо в собі живу віру, проповідувану Христом.

Знаючи, що сама віра не може нас спасти, постановімо добрими ділами прославляти Бога і покажемо, що ми дійсно є учнями і спадкоємцями того милосердного Ісуса, Котрий з любові до нас і нашого ради спасіння прийшов на землю і народився від Марії Діви.

Христос помер на хресті з невимовного милосердя до нас. Нехай же святий хрест заохочує нас до милосердя.

о. Михайло Кіщук,
настоятель церкви в с. Річці.

Коментарі

Написати коментар