Газета «Гуцульський край»

Часопис Косівського району

Впровадження новітніх інформаційних технологій — вимога часу!

4 Квітня, 2009 | Коментувати | Переглядів: 2 673

Десятого березня цього року в управлінні Пенсійного фонду України в районі відбувся брифінг для засобів масової інформації в районі. Темою зібрання стало висвітлення питання залучення роботодавців-платників страхових внесків до активного впровадження електронної системи звітності з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП). Це економить час як платників, так і працівників Фонду. Важливим є те, що за електронного звітування час подання звітності визначає сам страхувальник: щоденно з 9 до 22 години. Для Пенсійного фонду – це значна економія часу для приймання та обробки відомостей, виробничих площ — для збереження паперових архівів, паперу. Дуже зручно — оперативно виправити помилку в електронному звіті та вже через кілька хвилин надіслати правильний варіант.
Питання подачі індивідуальних відомостей про застрахованих осіб (персоніфікований облік) на кожного працюючого працівника, що оформляє пенсію або проводить її перерахунок, теж буде вирішуватись шляхом подачі в електронному вигляді та введення в перспективі щомісячної звітності в систему персоніфікованого обліку відомостей з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП). Бо упровадження нових методів роботи, які базуються на новітніх інформаційних технологіях, спрямованих на підвищення рівня обслуговування наших громадян, та впровадження наступного рівня пенсійної реформи — накопичувальної системи пенсійного забезпечення.

Слід зауважити, що дев’ять організацій району використовують електронну систему звітності, належно оцінили її переваги. На сьогодні таким прогресивним методом подання звітності скористалися: відділ освіти райдержадміністрації, Косівська центральна районна лікарня, НП «Гуцульщина», санаторій «Косів», Косівська дитяча школа мистецтв, Косівська школа-гімназія-інтернат, управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, Косівська міська рада, управління Пенсійного фонду України в Косівському районі.

Як бачимо, з кожним днем зростає популярність такого виду звітування.

Для подання звітності в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису необхідно, щоб страхувальник – роботодавець, незалежно від форми власності, мав у своєму використанні комп’ютер, internet та електронну пошту. Послуги з формування ключів ЕЦП надають такі акредитовані центри сертифікації ключів ТОВ «Арт-мастер», ЗАТ «Інфрастуктура відкритих ключів», Центр сертифікації ключів «Українські національні системи», державне підприємство «Українські спеціальні системи».
Оксана Намистюк
Оксана Намистюк, начальник відділу персоніфікованого обліку, інформаційних систем та мереж, яка проводила брифінг, зауважила, що юридичним та фізичним особам, які використовують працю найманих працівників, не слід боятися нововведень. Кожний спеціаліст відділів персоніфікованого обліку та обліку надходження платежів готовий надати практичну й методичну допомогу в освоєнні поки що нового для них процесу надання звітності в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису. Серед пріоритетів у нашій роботі – розвиток сучасних інформаційних технологій. Найактуальнішими зараз є максимальна автоматизація, максимальне використання технологічних новацій. Адже Пенсійний фонд – установа, що реалізовує соціальну політику держави у сфері пенсійного забезпечення. Нині він опікується не лише майже 24-ма тисячами пенсіонерів району, а й 10-ма тисячами працюючих громадян. Крім призначення і виплати пенсій Пенсійний фонд виконує ще одну важливу функцію — персоніфікований облік страхових внесків.

Мирослав Лучко.

Коментарі

Написати коментар