5 лютого лідер Єдиного Центру, народний депутат України Ігор Кріль представив у парламенті антикризову ініціативу Єдиного Центру. Для чого потрібен План оновлення країни, політик розповів кореспонденту нашої газети.

К.: Ігорю Івановичу, невже ситуація в Україні настільки складна, що виникла необхідність розробити окремий спеціальний план її порятунку?

І.К.: Складна – це дуже м’яко сказано. Фінансова та економічна криза набирає обертів. Уряд довів неспроможність ефективно реагувати на кризові явища. Економіка опинилася перед небезпекою повного краху. І на тлі цієї небезпеки у нас триває політична криза. Якщо нічого не змінити, то найближчим часом вона лише поглиблюватиметься. Президентська кампанія вже почалась, і чим ближчою стає дата виборів, тим більш запеклими будуть політичні баталії. Ми повинні зупинити сповзання України у прірву. Ми всі разом повинні дати країні план розвитку, який би врахував економічні та політичні ризики. Без політичної стабільності ми не зможемо протистояти кризі економічній.

К.: Як саме Ви пропонуєте досягти такої стабільності?

І.К.: У нас попереду низка різноманітних виборів, які загалом триватимуть понад два роки. У січні 2010-го – вибори Президента. У березні того ж року – вибори міських, сільських, селищних голів, а через рік – вибори до місцевих рад. Крім того, сьогодні очевидно, що у ці два роки нам не вдасться уникнути позачергових парламентських виборів.

Така кількість виборчих кампаній в умовах економічної кризи може виявитися згубною для країни. Тому ми пропонуємо зменшити їхню кількість до двох. У жовтні – листопаді цього року – провести одночасно позачергові парламентські та президентські вибори. А поряд з ними винести на всенародне голосування проект змін до Конституції. Український народ має поставити крапку в нескінченних дискусіях про модель влади. У країні має бути один господар.

К.: А яким чином, на Вашу думку, зменшення кількості виборчих кампаній сприятиме досягненню політичної стабільності?

І.К.: По-перше, я сподіваюсь, що одночасні парламентські та президентські вибори залишать у минулому те протистояння, яке ми зараз спостерігаємо у владі. По-друге, чим менше буде у нас «днів виборів», тим більше нервів ми збережемо людям. Та й у політиків буде не так багато приводів тягати один одного за чуби. І по-третє, що сьогодні особливо важливо, це дасть можливість зекономити бюджетні кошти. Бо організувати одне голосування, нехай і за кількома бюлетенями, завжди дешевше, ніж два різні.

К.: Ви і Ваші однопартійці у парламенті виступаєте за відставку уряду Тимошенко. Але якщо вже цього року проводити парламентські вибори, можливо, варто почекати поки новобрана Верховна Рада сформує новий Кабінет Міністрів?

І.К.: Верховна Рада мусить сформувати новий Кабмін, у який мають увійти виключно професіонали від усіх парламентських політичних сил. Основною вимогою до кандидатів на посади міністрів мають стати професіоналізм і публічна відмова від участі у президентських виборах. Лише в цьому разі в складний передвиборний період можна буде утримувати ситуацію в економічній та соціальній сферах і уникнути популістських кроків з боку виконавчої влади.

К.: Тож, яким чином Ви пропонуєте організувати виборчий процес у найближчі два роки?

І.К.: Вже в найближчий час необхідно змінити виборче законодавство, запровадивши відкриті партійні списки на виборах народних депутатів та місцевих рад. Люди мають знати тих, кого вони обирають. Далі – змінити законодавство, яке забезпечить прийняття Конституції на референдумі.

Політичні сили, які виступають за різні моделі влади в Україні, повинні винести на Референдум свої варіанти змін до Конституції.

Необхідно перенести вибори міських, селищних та сільських голів і провести їх разом з виборами депутатів місцевих рад у березні 2011.

Таким чином, ми уникнемо постійних виборчих кампаній, забезпечимо чіткий розподіл повноважень президента, уряду й парламенту на основі моделі влади, яка відповідатиме волі народу.

Тільки в такий спосіб ми зможемо стабілізувати владу, а головне – зупинити зневіру в суспільстві і повернути людям надію.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *