У райдержадміністрації відбулася розширена нарада, в якій взяли участь керівники районних служб та організацій, а також голови місцевих рад Косівщини. Вів зібрання голова РДА Ярослав Шинкарук.

Нові керівники

Перш ніж розпочати розгляд запланованих питань, Ярослав Іванович повідомив присутнім про останні кадрові зміни в районі і представив нових керівників: депутата районної ради Василя Цимбалюка, який очолив районний центр зайнятості, і виконувача обов’язків директора ДП «Кутське лісове господарство» Романа Бойчука.

Акція протесту

Несподівані корективи в хід цієї буденної наради внесли продавці м’ясо-молочних виробів Косівського ринку. Їх обурив намір адміністрації торговища підвищити вартість своїх послуг, зокрема збільшити ринковий збір. Замість прапора пікетники принесли з собою подертий фартух (добре, хоч сокири у павільйоні залишили). За словами учасників стихійного м’ясо-молочного майдану, саме таку «уніформу» адміністрація ринку видає продавцям павільйону у добровільно-примусовому порядку. Працівники м’ясних яток не хочуть аж так прибіднюватися перед покупцями, і кожен чіпляє на себе власного – гарного і чистого фартуха. Незважаючи на це, подертий треба брати, вірніше купувати. Лише один такий вид послуг коштує продавцям чотири гривні на день, а є ж іще інші.

Щоб не перетворювати виробничу нараду на філію Косівського продуктового ринку, голова РДА дав доручення своєму заступникові Ярославу Бринському, керівникам правоохоронних, контролюючих і санітарних служб, які лишень вмостилися у кріслах, вийти у коридор і разом з обуреними і войовничо налаштованими підприємцями оперативно створити робочу групу, негайно вивчити ситуацію, а про результати перевірки відразу ж доповісти йому особисто.

Всі там будемо

Після проблем людей працездатних майже без паузи перейшли до розгляду проблем ветеранів війни і праці. Вони поскаржилися голові РДА на погане ставлення до громадян похилого віку з боку конкретних керівників і громадськості краю загалом. Ярослав Шинкарук наголосив, що такі випадки є неприпустимими, кожному з нас необхідно з належною увагою ставитись до людей і проблем цієї вікової категорії, допомагати їм у міру своїх повноважень і можливостей. Тим паче, що людям похилого віку найбільше бракує уваги, часто вони хочуть, щоб їх просто вислухали, а для цього не потрібно ні великих матеріальних ресурсів, ні коштів. Свої слова голова РДА підкріпив дуже вагомим аргументом: «І ми там (тобто на пенсії. – Авт.) будемо».

Запропоновану тему підхопив заступник голови РДА Микола Васкул. Немолоді люди найбільше потребують спілкування, наголосив він. Тому головам рад, працівникам культури кожного населеного пункту варто подбати про змістовний і цікавий відпочинок людей і цієї категорії, а не тільки молодь «бавити».

Однак лейтмотивом виступу Миколи Васкула все-таки було вшанування річниць народження і смерті Тараса Шевченка, які відзначаємо у ці березневі дні. Виявляти повагу до генія нашого народу треба гідно. І не лише 9 і 10 березня. Зараз у районі виношують намір замінити гіпсовий бюст Кобзаря у місті Косові. Його нещадно руйнують дощ і вітри. Уже виготовляють майже півтораметрове погруддя з більш тривкого і солідного матеріалу. В даний час проводиться збір коштів на таку благородну справу. Ініціатори заміни пам’ятника плекають надію, що кожен житель району долучиться до цієї акції, зробить посильний грошовий внесок, незалежно від того, де живе: у Косові чи в одному з сіл району. Шевченко – знакова постать для кожного українця.

Заступник голови РДА Микола Васкул торкнувся ще однієї важливої теми – утримання в належному стані могил воїнів Великої Вітчизняної війни і пам’ятників, встановлених на честь перемоги над фашистською Німеччиною. Слід навести лад і біля інших пам’ятних знаків і місць, зокрема біля символічних могил, насипаних на зорі нашої незалежності у знак пам’яті про січових стрільців. Багато з них нині занедбано. «На жаль, — констатував Микола Григорович, — є ще у нас ультрапатріоти, які закликають розбивати зірки і стирати написи на пам’ятниках, встановлених на честь перемоги у Великій Вітчизняній війні. Вважаю, це нижче нашої гідності – воювати з мертвими, з людьми, які зовсім не хотіли цієї війни. А ще варто пам’ятати, що такі меморіальні знаки – це обличчя кожного населеного пункту».

Ви ще не прибрали? Тоді прийдуть до вас

Навесні традиційною для кожного зібрання у владних кабінетах є тема підготовки до Великодніх свят, зокрема підвищена увага до санітарного стану територій населених пунктів. І це зрозуміло. Сніг ударними темпами тане, з-під нього вилізають огидні «підсніжники» людської безгосподарності. Цього разу говорили про те ж, що й торік: обрізання дерев і кущів, ліквідацію несанкціонованих сміттєзвалищ, ямковий ремонт доріг, очищення берегів рік від сміття, впорядкування пам’ятних місць і знаків, озеленення територій.

Якщо минулого вівторка безробітним жителям району гикалося, знайте: були, були для цього підстави — про вас говорили, часто і багато. Може, ви не знаєте, але районна влада і голови місцевих рад покладають великі надії на допомогу жителів району, які перебувають на обліку у центрі зайнятості. Відряджені «біржею» на громадські роботи, чисельні бригади безробітних мають взяти на себе вагому частку у генеральному прибиранні території району. Цьогоріч у підсобники до безробітних можуть потрапити громадяни, які скоїли адміністративне правопорушення і отримали адмінстягнення у вигляді виконання громадських робіт. Водночас голова РДА зауважив, що не варто усі роботи спихати на безробітних і засуджених. Треба організовувати і громадські толоки – не для чужого ж вуйка прибираємо, для себе.

І знову важко зітхав головний державний санітарний лікар району Анатолій Узюмов: усім головам місцевих рад надіслано суворі приписи про усунення конкретних недоліків і порушень, вказано терміни виконання цих робіт, на порушників складено протоколи. А недоліки і досі там.

Голова РДА Ярослав Шинкарук песимістичного настрою Анатолія Леонтійовича не зрозумів і нагадав, що головний державний санітарний лікар у районі — людина не остання, має достатньо важелів впливу на тих, хто нехтує його зауваженнями, рекомендаціями і приписами. І ці важелі впливу треба активно використовувати. «Ви маєте працювати так, щоб керівники, у яких безлад на підпорядкованій їм території, отримували «інфаркт» лише від однієї звістки про те, що ви до них їдете з перевіркою». Таку ж пораду – діяти більш рішуче і жорстко, «не попускати» безгосподарникам – голова РДА дав й іншим керівникам, які зобов’язані слідкувати за порядком на певній території, зокрема керівникам НПП «Гуцульщина» і ДП «Кутський лісгосп».

(Закінчення теми – у наступному номері «ГК»).

Аліса Мудрицька

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *