Газета «Гуцульський край»

Часопис Косівського району

Горить свіча

17 Березня, 2009 | Коментувати | Переглядів: 2 542

Горить свіча,
Горить, палає.
Повстанська слава не вмирає.
Горить свіча, й буде палати,
Над ними реквіємом грати.

Березневого дня Шешорський клуб переповнений з нагоди презентації книжки Олександри Василащук «Пам’ять». На екрані з’являються чудові краєвиди села Шешорів, шумить бурхлива річка Пістинька, звучить гарна мелодія. Один за одним з’являються портрети шешорських повстанців, які загинули, були засуджені, депортовані. Звучить урочиста клятва бійців УПА з фільму «Нескорений». Зал завмер… Тільки пам’яттю повернув кожного з нас у той далекий час…

Ведучі Світлана Обушак та Зореслава Атаманюк ведуть присутніх сторінками книги «Пам’ять».

Слово про автора сказала лікар-кардіолог Стефанія Біла. До слова запрошуються тих, хто пережив сибірські табори, більшовицькі катівні. Від сліз і хвилювання їм важко говорити. Виступили Петро Шкром’юк, якого депортували з батьками в Архангельськ, Марія Боринська-Ткачук — дочка «Лебедя», життя якого разом з дружиною обірвав у 1953 році «останній постріл», Надія Іванишин і Ганна Братівник, які залишились без батьків, переховувались, щоб їх не забрали в Сибір. Їм учні Шешорської школи присвятили п’єсу О. Василащук «Повстанський святвечір».

З’являються кадри з фільму «Голод-33». На сцену виходить «Пам’ять» у чорному вбранні, запалюючи свічки скорботи. Для глядачів відтворено уривок п’єси «Червоний чад», який виконали Дзвенислава Атаманюк, Олександра Олексюк, Петро Фелещук, школярі Надія Василащук та Іван Крилюк.

Третю частину вечора відведено пісням-присвятам.

Людмила Куриляк виконала пісню «Вчительська осінь», яку авторка подарувала жінкам-педагогам. У виконанні Галини Братівник, художнього керівника вчительського ансамблю «Чиста криниця» і організатора цього вечора, прозвучали пісні: «Скрипка музиканта», присвячена покійному вчителю музики Василю Іванишину та «Назаре, Назаре» — видатному українському співакові Назарію Яремчуку. Тетяна Мельничук виконала пісню, присвячену Володимиру Івасюку, « Червона рута». Пісні «Горить свіча» та «Нічка була темна» прозвучали у виконанні вчительського ансамблю «Чиста криниця».

До слова запрошують автора — Олександру Василащук. Її виступ був коротким, за неї говорили її твори. Авторка подякувала організаторам цього вечора, музичному керівнику Івану Петрицюку, Василю Олексюку — за комп’ютерне оформлення, спонсору — сільському голові Василю Володимировичу Якібчуку та шешорянам, які допомогли з матеріалами для книги, і всім, хто прийшов на творчий вечір. Також на святі були присутні поважні гості — о. Юрій Павличко, начальник відділу освіти РДА Володимир Козьменчук, Василь Лаврук, які сказали слова подяки автору книги «Пам’ять», організаторам цього чудового вечора.

На закінчення усі учасники разом із присутніми заспівали пісню «Шешори».

Ірина Якібчук,
вчитель української мови і літератури Шешорської ЗОШ І-ІІ ст.

Коментарі

Написати коментар