Газета «Гуцульський край»

Часопис Косівського району

Декларування доходів — справа честі й порядності

17 Березня, 2009 | Коментувати | Переглядів: 2 271

До першого квітня громадяни України повинні задекларувати свої доходи за 2008 рік. Це є справою честі, виявом порядності. Як ця кампанія проводиться в нашому районі, яке ставлення до неї громадян Косівщини?

Думками з цього приводу діляться:

Бодруг Микола Миколайович — перший заступник начальника ДПІ в Косівському районі:

— У районі активно триває кампанія декларування доходів громадян. Уже 85 жителів Косівщини задекларували отримані в 2008 році доходи. Проте пік деклараційної кампанії традиційно припадає на другу половину березня. Тому з метою економії часу декларантів та запобігання черг у податковій інспекції введено спецрежим роботи: податківці працюватимуть у вихідні та святкові дні, також буде подовжено тривалість робочого дня. Адже стратегічною метою цієї кампанії є налагодження партнерських стосунків як з платниками податків, так і з громадянами зокрема.

Деклараційна кампанія в Україні вже п’ятий рік поспіль регламентується Законом «Про податок з доходів фізичних осіб», проводиться в тих же рамках, що і в минулі роки. Консультацію щодо особливостей кампанії та порядку заповнення декларації, як і сам бланк, можна отримати у податковій інспекції.

Якщо говорити в загальних рисах, то обов’язкове подання декларації про майновий стан і доходи, отримані в 2008р., передбачено для тих громадян, які отримували доходи не від податкових агентів, та доходи, з яких протягом року податок не утримувався, зокрема: доходи від нерезидентів (іноземні доходи), доходи від здійснення операцій з інвестиційними активами (продаж цінних паперів, корпоративних прав та інше), доходи від надання майна в оренду фізичним особам, доходи, отримані від фізичних осіб, які не є суб’єктами підприємницької діяльності, доходи у вигляді спадщини подарунків та інші доходи, які не були оподатковані протягом року за місцем виплати доходу, в т.ч. — благодійна допомога.

Є також певна категорія громадян, які мають право подати декларацію для отримання податкового кредиту, тобто повернути частину сплаченого із заробітної плати податку з доходів. Скористатися ним можуть ті громадяни, які у 2008 році мали витрати на навчання, перераховували недержавні пенсійні або благодійні внески, сплачували проценти за іпотечним житловим кредитом чи мали витрати на всиновлення дітей.

Практика засвідчує, що найчастіше включаються до податкового кредиту витрати, на сплату вартості свого навчання, навчання дітей або когось з подружжя.

Василовський Володимир Васильович, члени родини якого
декларують інвестиційні активи:

— Як депутат районної ради знаю, які труднощі виникли в місцевому бюджеті в період нинішньої кризи. Тому для бюджетів територіальних громад важливими є всі джерела фінансування, в тому числі доходи громадян, які підлягають оподаткуванню. Як патріот нашої держави і рідного села я разом зі своєю родиною завітав до ДПІ в Косівському районі, аби своєчасно — до 1 квітня подати декларації за 2008 рік.

Сподіваюся, що в такий спосіб відзвітують про свої доходи всі, хто небайдужий до перспективи розвитку гуманітарної і соціальної сфер Косівського району.

Вірю, що податкові декларації добровільно заповнять якомога більше мешканців нашого району.

Павлюк Михайло Дмитрович, який за результатами минулорічної кампанії декларування доходів сплатив 150 тис. грн. податку з доходів фізичних осіб:

— Декларуючи доходи, ми проявляємо суспільну свідомість. Маємо пам’ятати, що в умовах нинішньої кризи найбільшої соціальної підтримки потребують діти, позбавлені батьківської опіки. Їх чимало у наших інтернатських закладах. Сподіваюся, що кошти від оподаткованих доходів будуть мати адресне спрямування, насамперед, для соціального забезпечення громадян нашого району.

Стараюся, щоб порядок був і в сім”ї, і на роботі, і в душі. Якщо кожен краянин зуміє пройнятися таким прагненням, то не буде приховувати свої доходи. Звичайно, чи не вирішальну роль тут відіграє довіра людей до держави, до влади, до контролюючих органів, щоб кошти використовувалися за призначенням. Щоб було помітно, як кажуть, неозброєним оком, що влада думає про простого українця, чим і заслужить довіру свого народу.

Ропар Василь Васильович — Рожнівський сільський голова:

— Хочу відзначити жителів Рожнова за їхнє чесне ставлення до декларування доходів. Завдяки цьому, в бюджет сільської ради додатково надійшло шість тисяч дев’ятсот гривень. Ці кошти будуть використані в основному для підтримки соціально незахищених верств, частина – для соціально-економічного розвитку села, зокрема електроосвітлення вулиць.

Шинкарук Ярослав Іванович — голова райдержадміністрації:

— Підсумовуючи сказане, хочу наголосити: кожен із нас повинен зрозуміти і усвідомити важливість та обов’язковість свого внеску в кампанію декларування доходів. Усі громадяни мають задекларувати доходи, сплатити податки з тих коштів, які не підлягали оподаткуванню протягом минулого року.

Даний вид податку в основному надходить у місцевий бюджет. Тому він має важливе громадянське та суспільне значення. Адже саме з місцевого бюджету фінансуємо заклади освіти, охорони здоров’я і культури. Тобто кожна сплачена гривня додатково плюсується до бюджетної сфери, стає підмогою у поліпшенні якості надання освітніх, культурних та лікувальних послуг на Косівщині.

Звертаюсь до жителів району з проханням підтримати кампанію декларування доходів — до 31 березня об’єктивно задекларувати їх. Прошу зробити це і людей, які приїхали з-за кордону, тих, які надавали в оренду приміщення, а також громадян, котрі мали взаєморозрахунки з фізичними особами. Мусимо відповідально поставитись до цього. Бо велика різниця є між нашою державою та західним світом у ставленні громадян до сплати податків.

Закликаю всіх серйозно включитися в кампанію декларування доходів, одержаних у 2008 році, чесно і свідомо виконати свій громадянський обов’язок.

Записала Світлана БУДЗ,
завідувач сектора масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ в Косівському районі.

Коментарі

Написати коментар