Газета «Гуцульський край»

Часопис Косівського району

2009 — Рік Степана Бандери

17 Березня, 2009 | Коментувати | Переглядів: 2 440

Як вони вмирали, їм дзвони не грали.

2009 рік оголошений Роком провідника ОУН Степана Бандери. З цієї нагоди у Яворівській ЗОШ І-ІІІ ступенів заплановані і проводяться класні загальношкільні та виїзні заходи.

З літературно-музичною композицією «Як ми умирали, нам дзвони не грали» учні нашої школи виступили в Народному домі села Бабина. Переповнений зал з великою увагою сприйняв виступ юних аматорів, адже мешканцям Бабина притаманна висока національна свідомість, любов до Батьківщини.

Учениці 10-го класу Анна Стефуранчин і Оксана Сумарук, а також випускниці Бабинської ЗОШ І-ІІ ступенів розповіли про життєвий шлях провідника ОУН Степана Бандери — організатора національно-визвольної боротьби за соборну самостійну Україну, провідника ОУН Степана Бандери. Учні середніх класів декламували вірші прикарпатських поетів, зокрема і з нашого району: Івана Малковича, Богдана Радиша, Миколи Матіїва-Мельника, Дмитра Арсенича, Тараса Мельничука, Зиновія Сердюка про боротьбу повстанців проти катів українського народу.

Школярі виконували також повстанські пісні (музичний керівник Михайло Лукинюк).

Захоплено слухала аудиторія розповіді учнів на тему: «Яворів – столиця повстанських архівів». І це дійсно так. У Яворові, у 1999 році, школяр Петро Кіщук неподалік своєї хати знайшов великий фотоархів УПА. Негативи були закопані в землі, в банках. А колишня зв’язкова Василина Русинюк зібрала і передала на збереження сусідові Василеві Рибчуку 160 світлин з життя і діяльності УПА. Була проведена велика робота, щоб встановити імена повстанців. А випускник нашої школи Василь Гуменюк, нині мешканець Львова, кандидат біологічних наук, організував великий колектив зацікавлених осіб і видав фотоальбом «Яворівський фотоархів УПА».

Привертає увагу той факт, що в рядах УПА були вихідці з різних регіонів України, зокрема і східних.

Затамувавши подих, зал сприймав артистичну гру старшокласників Лук’яна Крисяка, Андрія Рибенчука, Юрія Михайлюка, Світлани Шкрібляк, Оксани Дійчук, які поставили уривок з п’єси Івана Боднарчука «Над Черемошем» (керівник — учителька української мови і літератури Марія Лосюк).

Такі виступи яворівських школярів мають неабияке значення для патріотичного виховання як учнівської молоді, так і дорослих.

Галина Стефурак,
заступник директора з виховної роботи Яворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Коментарі

Написати коментар