Газета «Гуцульський край»

Часопис Косівського району (неофіційний сайт, архів вибраних публікацій газети)

Двадцятиріччя з дня виведення радянських військ з Афганістану

15 Лютого, 2009 | Коментувати | Переглядів: 5 998

15 лютого Україна відзначила пам’ятну дату – двадцятиріччя з дня виведення радянських військ з Афганістану.

Для нашої країни спогади про цю війну особливо болючі: за 10 років бойових дій СРСР втратив 3360 своїх синів, 72 пропали безвісти, пораненими із Афганістану повернулися близько 8 тисяч, інвалідами — 5 тисяч.

За двадцять років багато з тих, хто повернувся із тієї страшної війни, відійшли у вічність. Зараз в Україні залишилось близько 150 тисяч ветеранів.

В залі засідань Косівської районної ради 15 лютого відбулися урочистості з нагоди цієї пам’ятної дати. Їх відкрив голова Косівської районної організації Української спілки ветеранів Афганістану Д.Д.Урбанович.

Із привітаннями до присутніх звернулися заступник голови РДА М.Васкул та заступник голови районної ради І.Гродюк.

У той день медаллю «За заслуги» ІІІ ст., було нагороджено В.І.Гордія, «За звитягу» Д.В.Тинкалюка. Пам’ятними медалями «20 років виведення військ з Афганістану» було нагороджено В.А.Іваха, М.В.Крилюка, П.В.Іванишина, М.П.Лисишина, Ф.Ф.Тинкалюка, Л.А.Зубка. Ряд «афганців» було нагороджено грамотами РДА та почесними грамотами Української спілки ветеранів Афганістану за активну громадську діяльність, патріотичне виховання молоді та з нагоди 20-ї річниці виведення військ з Афганістану.
З короткою, але дуже змістовною концертною програмою перед присутніми виступив ансамбль «Джерела» під керівництвом М.Звіздарик.

Особливою теплотою до присутніх були проникнуті слова їхнього бойового побратима Д.В.Тинкалюка.

Після завершення урочистостей воїни-інтернаціоналісти поклали квіти пам’яті до могил своїх бойових побратимів у Акрешорах, Текучій, Нижньому Березові та Пістині.

Я. Тимофійчук.

Коментарі

Написати коментар