Ця історична подія відбулася в селі Середньому Березові. Тут було встановлено перший на Косівщині і третій в  області пам’ятник Головному Провідникові ОУН Степанові Бандері.

Та з нагоди 100-річного ювілею, на різдвяне свято великомученика Степана, в Середньому Березові відкрили й освятили пам’ятник, більший за величиною від попереднього (скульптор Петро Штаєр зі Львова). Під Гімн ОУН «Зродились ми великої години» покривало з погруддя зняли колишні політв’язні — сотенний УПА Мирослав Симчич та голова районної станиці Братства ОУН-УПА Петро Підлетейчук. Отець-декан на березівському терені Роман Шкабрій та священики УГКЦ Микола Мединський (Вижній Березів) і Михайло Дрогомирецький (Баня-Березів). Отець-декан лаконічно оповів про життя й політичну діяльність С.Бандери.

Слово до учасників священної події мовили ведучий заходу, заступник голови райдержадміністрації Микола Васкул, Мирослав Симчич, Петро Підлетейчук, Богдан Глібчук (від імені просвітян і націоналістів Косівщини), Дмитро Томич – заступник голови районної станиці ОУН-УПА, Микола Томич – Середньоберезівський сільський голова, Михайло Негрич – заступник начальника ДПІ в Івано-Франківській області, Петро Дійчук – заступник голови районної ради, а також поет і журналіст Микола Симчич та голова обласної організації ВО «Свобода» Олександр Сич, за пропозицією якого учасники святкування прийняли звернення до Президента України щодо присвоєння С.Бандері звання Героя України.

На заході прозвучали слова вдячності на адресу заступника голови РДА Миколи Васкула, відділів освіти та туризму і культури (завідувачі В. Козьменчук та Д.Біланюк), районної станиці Братства ОУН-УПА (П. Підлетейчук, Д.Томич), підприємця Василя Шкондеюка, Середньоберезівського сільського голови М.Томича, заступника голови обласної організації КУНу та голови осередку цієї організації в с. Середньому Березові Івана Клим’юка, косів’янина Івана Крисяка, жителів Березовів за пожертвування та за участь у зборі коштів на будівництво пам’ятника.

Після врочистого віча в актовому залі Середньоберезівської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся концерт за літературно-музичним сценарієм Марії Симчич, участю композитора Аннички Гнатишак і учнівських колективів школи, відомого співака Василя Лазаровича та чоловічого вокального ансамблю під керівництвом колишнього учасника хору ім. Григорія Вірьовки Миколи Голинського з Баня-Березова.

Василь Глібчук.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *