31 січня, у переддень Нового року, Косівський гірський пошуково-рятувальний пункт отримав розкішний дарунок — новий автомобіль підвищеної прохідності «Міцубісі-L200». У Ролі Діда Мороза виступило Міністерство з надзвичайних ситуацій.

Косівські рятувальники

«Приємно, що держава, нарешті, повернулася обличчям до пошуково-рятувальної служби, — розповів нашому часопису втішений чотириколісним дарунком командир Петро Задорожнюк. – Останнім часом матеріально-технічне постачання нашої служби значно поліпшилося – отримуємо спеціальне оснащення і одяг, а зараз — ще й автомобіль. У ньому є місткий кузов, у якому можемо перевозити спорядження і потерпілих. Автомобіль обладнано проблисковими маячками, лебідкою і гучномовцем. Тепер ми маємо змогу швидко і без проблем прибувати туди, де потрібна наша допомога, а головне, не гаючи часу, надавати її. Це дуже важливо, адже від нашої оперативності та оснащеності залежить збереження здоров’я, а то й життя людини».

І це не просто гучні слова. Косівським рятувальникам вистачає роботи цілий рік, особливо у зимовий період, коли засніжені місцеві крутосхили магнітом притягують до себе гірськолижників. На жаль, такий вид відпочинку для непідготовлених або легковажних туристів завершується у лікарні. Так, 8 січня відпочивальниця з Одеси на горі Ганцки с. Шешорах, незважаючи на застереження, порушила правила безпеки – спускалася на санках трасою, що призначена лише для лижників. Один з них і наїхав на неї. В результаті зіткнення туристка травмувала руку.

9 січня лижниця з Коломийського району (теж через порушення правил безпеки) пошкодила ногу — дівчина зійшла з траси, заїхала на цілинний сніг, не справилася з керуванням лиж, упала, пошкодила зв’язки.

Косівські рятувальники вчасно надали потерпілим першу домедичну допомогу: дали знеболювальне, наклали шини на травмовані кінцівки і допомогли невдахам спуститися з гори, після чого їх було доправлено до лікувальних закладів.

А. Мудрицька.
Фото автора.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *