До уваги індивідуальних власників транспортних засобів.

9 липня 2008 року Кабінетом Міністрів України затверджено Порядок проведення державного технічного огляду колісних транспортних засобів, що набуває чинності 1 січня 2009 року.

Для проведення державного технічного огляду транспортний засіб подається до підрозділу Державтоінспекції за місцем постійної або тимчасової його реєстрації в справному та укомплектованому стані (п. 25 Порядку).

Засіб укомплектовується медичною аптечкою відповідного типу, знаком аварійної зупинки або миготливим червоним ліхтарем, що відповідають вимогам відповідних стандартів  та вогнегасником (п. 27 Порядку).

При цьому для проведення техогляду працівникові Державтоінспекції подаються такі документи (п. 26 Порядку):

  1. паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу;
  2. протокол перевірки технічного стану, виданий суб’єктом господарювання не раніше 45 діб до дати проведення техогляду, або міжнародний сертифікат технічного огляду, виданий центром технічного огляду для засобів, що виконують міжнародні перевезення вантажів та пасажирів. Перевірка технічного стану нових засобів не проводиться (п. 16 Порядку) та протокол не вимагається при наявності:
  3. свідоцтва про реєстрацію засобу, його технічного паспорта і технічного талона, тимчасового реєстраційного талона засобу;
  4. посвідчення водія, що дає право керувати транспортним засобом відповідної категорії та талон до нього;
  5. медичної довідки щодо придатності водія до керування засобом відповідної категорії;
  6. полісу обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних засобів або документа, що підтверджує право на звільнення від страхування;
  7. квитанцію про сплату податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів  та, у разі наявності, — документа, що підтверджує право на пільги зі сплати такого податку.

На засоби, що працюють на газовому паливі, додатково подається документ, що підтверджує проведення випробовування газової паливної системи в терміни, установлені для даного виду обладнання та його комплектації.

У разі відсутності будь-якого документа, визначеного цим пунктом, техогляд не проводиться.

Працівник ДАІ здійснює перевірку відповідності номерних знаків вимогам стандартів, даних про засіб та його власника — записам у реєстраційних документах та відомостям в автоматизованих інформаційних системах Державтоінспекції, відсутності фактів підроблення ідентифікаційних номерів складових частин засобу, посвідчення водія та талона до нього, медичної  довідки.

Крім того, проводиться перевірка відомостей про транспортний засіб, його власника або уповноважену ним особу за наявними автоматизованими базами даних МВС щодо розшуку, накладення арешту тощо, а також своєчасності сплати штрафів за порушення Правил дорожнього руху.

Працівник Державтоінспекції видає талон про проходження техогляду на кожний технічно справний та відповідно укомплектований транспортний засіб за наявності всіх необхідних документів та у разі відсутності даних про несплату штрафу за адміністративне правопорушення (п. 12 Порядку).

Михайло Тинкалюк,
державтоінспектор Косівського відділення ДАІ

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *