Газета «Гуцульський край»

Часопис Косівського району (Архів до 2013 року)

Чи мають право на отримання пільг сім’ї, в яких виховуються троє та більше дітей, які досягли повноліття?

Жовтень 7, 2010 | Коментувати | Переглядів: 2 495

Законом України від 19 травня 2010 року №1343-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей» передбачено пільги багатодітним сім’ям, які мають троє та більше неповнолітніх дітей, а також пільги надаються і дітям віком від шести років із таких сімей.

Сім’ям зазначеної категорії видаються посвідчення, окремо – для батьків, окремо – для дітей із багатодітних сімей.

Бланки посвідчень надходять до райдержадміністрації від головного управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації і є документами суворого обліку, тому видаються вони безпосередньо членам сім’ї під розпис після подачі всіх необхідних для цього документів.

В районі проживає 1053 багатодітних сімей, в яких виховуються 3502 дитини. Станом на 01.09.2010 року в районі отримано 716 бланків посвідчень батьків багатодітної сім’ї та 1660 бланків дитини із багатодітної сім’ї.

Часто термін «багатодітна сім’я» трактують кожен на свій лад, тому і трапляються непоодинокі випадки звернень стосовно відмови у наданні статусу багатодітної сім’ї, а, отже, і у отриманні пільг, і у видачі відповідних посвідчень.

Згідно ст. 1 Закону України «Про охорону дитинства» багатодітна сім’я – це сім’я, що складається з батьків (або одного з батьків) і трьох та більше дітей. Слід зазначити, що дитина – це особа віком до 18 років (повноліття), якщо згідно з законом, застосованим до неї, вона не набуває прав повнолітньої раніше.

Отже, враховуючи вищевикладене, повнолітні діти не відносяться до складу багатодітних сімей. До категорії багатодітних сімей не відносяться та не мають права отримувати посвідчення також і сім’ї, які утворені шляхом повторного шлюбу батьків та спільного виховання трьох та більше дітей від попередніх шлюбів без їх усиновлення.

Головний спеціаліст сектору у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Олександра Шиндро.

0

Коментарі

Написати коментар

Вам потрібно увійти, щоб написати коментар.