Газета «Гуцульський край»

Часопис Косівського району (Архів до 2013 року)

Соціальний захист чорнобильців

Квітень 26, 2010 | Коментувати | Переглядів: 3 179

Минає 24 роки після найбільшої техногенної катастрофи в історії людства — аварії на Чорнобильській АЕС.

Із кожним роком ми все більше розуміємо, що тема Чорнобиля супроводжує нас щоденно, і це триватиме десятки років. Україна продовжує нести важкий чорнобильський тягар.

Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації займається питаннями соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, проводить соціальні виплати в межах коштів, які передбачені держбюджетом на зазначені цілі. Всього на обліку в нашому районі перебуває 164 громадян, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, у т.ч. 22 — І категорії, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС, 57 учасників ліквідації аварії на ЧАЕС II категорії; 36 постраждалих III категорії, 49 постраждалих дітей та одна вдова учасника ліквідації аварії.

У І кварталі цього року загальні витрати на соціальний захист громадян, які зазнали впливу радіації, в Косівському районі склали 61420 грн., в т.ч. для погашення заборгованості минулого року — 34123 грн. Таким чином, через недостатнє фінансування з державного бюджету станом на 1.04.2010 було заборговано 12990 грн., в т.ч з компенсації на харчування дорослим — 7959,31; компенсації на харчування сім’ям з дітьми — 1280,68; щорічної допомоги на оздоровлення – 2310 та додаткової стипендії студентам — 1440 грн.

Держава докладає зусиль для забезпечення соціального та медичного захисту постраждалих, однак не всі передбачені для них законодавством пільги та компенсації надаються у повному обсязі. Недостатнім є фінансування на лікування та оздоровлення, оскільки більшість з них мають серйозні захворювання. Протягом І кварталу 2010 р. для потреб пільгового медичного обслуговування надійшло 3000 грн., тоді як необхідно 4090,85 грн., в т.ч 1794,30 грн. на безплатне зубопротезування. Невирішеним залишається питання поліпшення житлових умов сімей учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Розпорядженням Косівської райдержадміністрації затверджено план підготовки та проведення заходів до 24-річниці трагедії на Чорнобильській АЕС.

Значну допомогу у вирішенні проблем чорнобильців надають громадська організація «Асоціація інвалідів ЧАЕС Косівщини», яку очолює Володимир Андрійович Бойко, та Михайло Михайлович Біленчук — виконавчий секретар Івано-Франківського громадського об’єднання «Прикарпатбат Чорнобиль».

Тільки зусиллями всього суспільства ми зможемо подолати наслідки чорнобильського лиха, що спіткало нашу землю.

Олена Нестерук,
головний спеціаліст управління праці та соціального захисту населення РДА.

0

Коментарі

Написати коментар

Вам потрібно увійти, щоб написати коментар.