Газета «Гуцульський край»

Часопис Косівського району (Архів до 2013 року)

Видань — одинадцять, презентація — вперше

Лютий 22, 2010 | Коментувати | Переглядів: 1 454

У Кутській бібліотеці відбулася презентація історико-краєзнавчих видань громадсько-політичного діяча, колишнього редактора газети «Обрій» Омеляна Німця. Хоча він є автором одинадцятьох видань, але ця презентація була для нього першою у житті.

Про широкий діапазон тематики і науково-краєзнавчих досліджень О.Німця засвідчують уже самі назви його книжок: «Іван Франко. Хрестоматія», «І серпом, і молотом, і голодом», «Погляд сучасника на УПА і НАТО», «Теодор Стефанович — полковник Кропива», «Там, на Лемківщині», «Від Сяну до Попраду», «Вигнанці» (три останні книжки про депортацію, роль УПА у захисті українців на їхніх рідних землях, що відійшли до чужинських сторін), «Тернистий шлях до світла» (про єзуїтські школи як школи найвищого рівня в Україні), «Від терпимості до злагоди» (подано історичну характеристику християнства), «Кути» і «Кути та околиці у фотодокументах».

Дев’ять із одинадцяти книжок побачили світ у видавництві Михайла Павлюка «Писаний Камінь», що у Косові. У приватній друкарні М.Павлюка вони і віддруковані.

Про подвижницьку працю О.Німця вели мову завідувач бібліотеки Марія Юревич, директор Кутської ЗОШ І-ІІІ ст. Лук’ян Юсипчук, директор Кутської школи мистецтв Любов Чупринчук, згаданий книговидавець Михайло Павлюк, який акцентував, що лише за два роки Омелян Лукич видав п’ять книжок.

Василь Глібчук.

0

Коментарі

Написати коментар

Вам потрібно увійти, щоб написати коментар.